Spice

November 30, 2017

Mane vis dar labai dažnai lydintis klausimas „Ar tau tikrai pavyksta kasdien pietauti skirtingoje vietoje“?, į kurį atsakymą vieną lietingą rudens dieną nusprendžiau pateikti tiesioginės transliacijos „Pietų pertrauka“ Facebook paskyroje metu. Ir mano atsakymas – žinoma, kad pavyksta ir aš labai džiaugiuosi, kad man operatyviai pavyksta aplankyti visiškai naujai atidarytas maitinimo vietas Vilniuje! Už tai reikia padėkoti skaitytojams, kurie aktyviai dalinasi rekomendacijomis vietų, kurias verta aplankyti.
 

Jeigu jau matėte tiesioginę transliaciją, turėjote suprasti, kad šiandieną noriu su jumis pasidalinti įspūdžiais iš vos prieš dvi savaites duris lankytojams pravėrusio azijietiškos virtuvės restorano – „Spice”, kuris neapsigaukite – nieko bendro su aštrumu neturi. Dabar jį atrasti dar nėra lengva, nes išorinė iškaba su pavadinimu gaminama, bet atradus, išeiti greitai visai nesinori. „Spice“ įsikūręs kitąpus Halės turgaus, baro „Turgus“ patalpose, jį atidarė trys daug pasaulio matę draugai.
 

Pietų čia atvykau su dviem savo kolegėmis, kurias vis bandau užkrėsti pozityviąja auksine taisykle – stengtis kasdien pietauti skirtingoje vietoje. Atvykome apie 12.15 min., sutikome dar keletą pietaujančių ir vieną cepelinų ieškotoją, bet laukti mums ilgai netruko ir galėjome pradėti savo klausimus, ką čia labiausiai verta paragauti ir išbandyti. Klausimų kilo natūraliai, nes vien bandyti garsiai tarti patiekalų pavadinimus buvo nelabai drąsu, o ką ir kalbėti apie lūkesčius skoniui.
 

Sulaukėme rekomendacijų išbandyti: Miso sriubą (japoniško stiliaus sultinys su krevetėmis, tofu, wakame ir grybais) bei Bulgogi pagrindinį patiekalą (korėjietiško stiliaus jautiena aromantingame juodųjų pupelių padaže su morkų salotomis), kurie atitinkamai kainuoja 5 EUR ir 7 EUR. Kolegė taip pat išbandyti užsisakė Thai arbatą, kurią šis restoranėlis pateikia šaltą (kolegė vis dėlto tikėjosi sulaukti šilto gėrimo, tad tą iškomunikuoti klientams būtų naudinga iš anksto), bet labai tonizuojančią.
 

Tiesa, čia kasdien 11 – 14 val. galioja dienos pietų pasiūlymas, kurio komplekte gausite vieną iš dviejų bendrame meniu esančių sriubų (tik mažesnę porciją nei užsisakytumėte atskirai) bei vieną iš pasirinktų karštųjų patiekalų. Alkani neliks ir vegetarai/veganai, kuriems taip pat siūlomi įdomūs patiekalai. Toks pietų derinys kainuoja 5,5 EUR. Stalo vanduo su citrina, įvairūs jų pačių gaminti padažai čia savitarnos zonoje ir papildomai nieko nekainuoja. Tad ar mums patiko?
 

Ar skanu? Mane ir kolegę, valgiusią tą patį Bulgogi patiekalą, sužavėjo sodraus skonio pupelių padažu pagardinta jautiena su ryžiais bei su gaiviomis traškiomis morkytėmis, pateiktomis atskirai. Morkyčių padažas gamintas jų pačių, toks labai spalvingas ir gaivus. Labai skanu ir porcija pakankamai didelė, o jeigu dar prieš tai suvalgyti sriubos, išeisite iš čia tikrai sotūs.

Kolegė, valgiusi Miso sriubą, teigė, kad ji jai sukėlė itin keistus jausmus. Pasakyti, kad tai nuo dabar bus jos mėgstamiausias patiekalas ji negalėtų, nes nėra pratusi prie tokių neįprastų skonių derinio. Neįprasta, bet nėra blogai ir išbandyti kitą kartą šią skonio ir kvapo samplaiką mane suintrigavo taip pat.

Pabaigoje pietus pasaldinome ir labai gardžiais naminiais rankų darbo juodojo sezamo sėklų ledais (1 rutuliukas – 1 EUR).
 

Ar greita? Kadangi pietaujančių tuo metu daug nesutikome, visu aptarnaujančio ir gaminančio personalo dėmesiu galėjome mėgautis vienos ir neskubėdamos. Mūsų pietų pertrauka truko apie valandą, bet toks tempas buvo mūsų pačių pasirinkimas. Prieš mus pietavusi trijulė neužtruko net 25 minučių, tad tempas ir greitis čia geras.
 

Kas įdomu? Aš pradžioje trumpai pakomentavau, kad neskubėtumėte daryti išvadų dėl šios vietos pavadinimo. Iš tiesų man irgi pradžioje kilo mintis, ar čia bus žaidžiama su maisto aštrumu, bet Spice turi ir kitą prasmę, kuria remiasi šis restoranėlis – prieskoniai ir padažai, kuriuos jie gamina patys. Žinoma, jeigu mėgstate valgyti aštriai, tą čia tikrai galėsite padaryti, nes specialiai jums yra pagamintas naminis aštrus padažas, kuriuo papildomai galėsite pasigardinti bet kurį užsisakytą patiekalą.
 

Dar viena įdomybė, kad tik užėjus į „Spice“ dėmesį atkreipė stalo žaidimų kampas su tiek gerai žinoma klasika, tiek sensacingomis naujovėmis, pvz., „Lord of the ring“ stalo žaidimu. Vis dėlto, greito maisto restorano erdvė mums nepasirodė pritaikyta ilgiems pasisėdėjimams, nes ji – gana nedidelė, o patiekiamas maistas nereikalauja daug laiko, tad žaidimai – mūsų atveju – liko nepanaudoti.
 

Trumpa išvada, jog šį restoranėlį atidarę žmonės tikrai myli savo darbą ir tas labai jaučiasi svečių aptarnavime bei maisto spalvų paletėje. Pasirinkę įsikurti stoties rajoną, jie toliau laužo standartus ir kviečia visus pasimėgauti kokybišku greitu maistu, įkvėptu Azijos šalių. Mes asmeniškai likome maloniai nustebintos aiškiai išreikšto ir išties švelnaus prieskonių skonio. Iš čia pat Halės turguje pirktų produktų, kasdien šviežiai marinuojama mėsa, gaminami padažai, prieskoniai ir firminė miso sriuba ne tik sušildys ir pamaitins išalkusius, bet ir tikrai sužadins norą čia grįžti ne kartą. Aš čia būtinai sugrįšiu, nes iš meniu liko neišbandyta man labai patinkanti vietnamietiška kava, kurios šįkart restoranėlis neturėjo.

 

Daugiau įspūdžių Delfi.lt 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload