Piccola Italia

November 10, 2018

Nors gyvenu ir dirbu Vilniuje, man ne retai tenka galimybė išvykti į kitus Lietuvos ar užsienio miestus ir tokiu būdu savo pietų pertrauką organizuoti vis skirtingoje vietoje. Na, aš ir Vilniuje tą įgyvendinu, bet su kitais miestais tikrai paprasčiau, nes čia tiek maitinimo vietų kaip sostinėje nesu aplankiusi. Tęsiant apie sostines, tai šiandieną noriu pasidalinti įspūdžiais iš laikinosios sostinės – Kauno, kur savo pietums pasirinkau man jau seniai žinomą, bet vis neaplankytą vietą – italų restoraną ir piceriją „Piccola Italia“.

 

Ši maitinimo vieta įsikūrusi šalia Laisvės alėjos, bet iš išorės niekuo ypatingame name su nutrupėjusiais lauko sienų dažais. Bet dėl to jokių išvadų neskubėkite daryti, nes tik pravėrus restorano duris, patenki į labai jaukią ir nedidelę erdvę su raudonomis staltiesėmis dengtais keliaviečiais staliukais bei baru, prie kurio taip pat galima prisėsti.

 

Kadangi šiame restorane pietavau savaitgalį, negalėjau pasirinkti ir išbandyti jų siūlomo dienos pietų pasiūlymo (kaip ir visur galioja tik šiokiadieniais), tad akimis jau valgiau įvairius bendro meniu patiekalus. Itališkų pietų meniu galima rasti jų interneto bei Facebook puslapiuose.

 

Šeštadienio pietums kartu su vyru savo pietų pertraukai užsisakiau midijų su bulvytėmis, kurias nusprendėme pasidalinti perpus ir suvalgyti kaip pirmąjį patiekalą (kaina 7,99 EUR). Antriesiems patiekalams pasirinkome tuno kepsnį su grill daržovėmis (kaina 12,99 EUR) bei Tirolese picą su mozzarella, rūkytu kumpiu bei gražgarstėmis (kaina 7,29 EUR). Stalo vanduo nemokamai.

 

Ar skanu? Midijos sidro padaže buvo puikios, mes nieko nesidrovėdami mirkėme gruzdintas bulvytes į šį padažą su svogūnėliais ir džiaugiamės tokiu savo pasirinkimu. Kadangi skonis mums  labai patiko, būtume neprieštaravę suvalgyti kiekvienas po tokią pateiktą porciją, bet, žinoma, supratome, kad dar po antrųjų patiekalų tikrai jausimės sotūs ir persivalgyti nenorėjome. Visko skanaus ir gero po truputį, taip?

 

Skrandžiui aprimus ir dar pasidžiaugus, su nekantrumu laukėme, kuo toliau mus nustebins šis restoranas. Sulaukėme meniu naujienos – tuno kepsnio su grill daržovėmis, kurį pasirinkome daugiau iš smalsumo ir turiu pripažinti, kad nenusivylėme tokiu savo sprendimu. Nors kepsnys ir buvo gardžiai iškeptas, papildomai užsišlakstėme citrinos. Šalia buvo pateiktos įvairios grill daržovės.

 

Pirmasis įspūdis apie picą – oho, kiek daug mūsų mylimų garžgarsčių! O antrasis, pradėjus valgyti, kiek daug mozzarellos sūrio! Kaip jau supratote, maloniai nustebome tokia produktų gausa bei labai gardžiai suvalgėme ką tik iškeptą ir gabaliukais supjaustytą itališką picą.

 

Ar greita? Pirmojo patiekalo laukėme su nekantrumu, nes buvome labai alkani, tad tikriausiai dėl to laikas ir truputį prailgo. Po midijų jautėmės jau geriau ir net nepajutome, kaip mums pateikė antruosius patiekalus. Niekur neskubėdami papietavome per truputį daugiau nei valandą.

 

Kas įdomu? Po apsilankymo šiame restorane aš „Pietų pertrauka“ Facebook paskyroje uždaviau klausimą kauniečiams, kodėl jie viešai nesigiria, kad turi tokią puikią vietą pavalgyti savo mieste? Nes jie tikrai tokią turi!

 

Save restoranas pristato kaip vietą, kur galite pasimėgauti tikro itališko skonio patiekalais: naminiais makaronais, itališkomis picomis, salotomis, desertais bei kruopščiai atrinktais vynais iš geriausių Italijos vyndarystės regionų.

 

Jeigu susidomėsite čia apsilankyti, labai rekomenduoju užsisakyti staliuką iš anksto.

 

Italų restoranas - picerija „Piccola Italia“ įsikūrusi Maironio g. 22, Kaunas.

Share on Facebook
Please reload