Ekomorka

January 31, 2018

Visą sausio mėnesį aš kasdien šiokiadieniais „Pietų pertrauka“ Facebook paskyroje dalinuosi trumpomis savo pietų akimirkomis, norėdama jus paskatinti stengtis kasdien pietauti skirtingoje vietoje! Tikiuosi, kad bent kelis iš jūsų „užkrėsiu“ savo auksine taisykle.

 

Taip jau sutapo, kad dvi dienas iš eilės mano pietūs buvo vegetariški, bet apie vieną tokią vegetarišką/veganišką maistą gaminančią vietą sužinojau visai atsitiktinai.

Savo pietus planavau visai kitoje vietoje, bet sulaukiau labai įdomios ir netgi sakyčiau intriguojančios rekomendacijos! Įdomu ir tau?

 

Šiandienos mano įspūdžiai iš Šiaurės miestelyje įsikūrusio Ulonų turgaus (net nežinojau, kad toks yra), kuriame įsikūrusi Ekomorka. Taip smagiai pasivadinusi vieta šiokiadieniais 11-15 val. gamina vegetarišką/veganišką maistą išsinešimui. Kodėl tik išsinešti? Galite suprasti iš nuotraukos, kurioje įamžinta visa Ekomorkos „teritorija“.

 

Pietūs čia kasdien skirtingi, jų pasirinkimas skelbiamas Facebook paskyroje ar ant didelės kreidinės lentos pačiame turguje. Tądien galėjau pasirinkti baltųjų pupelių sriubą (1,4 EUR), morkų salierų kepsnelius su saulėgrąžomis (3,6 EUR), tortiliją su falafeliais (3,5 EUR), kepto panyro sūrio troškinį su daržovėmis (3,6 EUR) bei kreminį avinžirnių karį kokoso piene (3,6 EUR).

Kadangi jau iš anksčiau esu pamilusi panyro sūrį, pasirinkti buvo lengva, nors ir kiti patiekalai skambėjo gerai. Dar jų meniu kasdien galite įsigyti įvairių žalių kokteilių, šalto spaudimo sulčių ar kitų sveikų užkandžių.

 

Ar skanu? Labai, dar lengva ir sveika! Būtent taip apibūdinčiau savo pietus, kuriuos dar neatšalusius suvalgiau, grįžusi į darbą. Porcija pakankamai didelė, garnyrui galėjau pasirinkti ryžius arba grikius, o desertui po pietų dar gavau „Pupa“ saldainį (pralinksmino).

Salotos, panyro sūris, brokoliai, ryžiai (su indiškos virtuvės poskoniu) man čia labai skaniai derėjo tarpusavyje, jog dar kartą įsitikinau, kaip skaniai galima paruošti vegetarišką maistą.

 

Ar greita? Pietų atvykau apie 14 valandą, tad pietaujančių daug nesutikau. Žmonių bendrai turguje buvo, bet gal ne visų akis ši vieta patraukia. Mano pietų užsakymas užtruko iki dešimties minučių, dar tiek pat grįžimas į ofisą ir dar panašiai mėgavamasis maistu.

 

Kas įdomu? Turiu pripažinti, kad vieta nestandartinė, bet tuo pačiu ir suteikianti savotiško žavesio. Gaila, kad nei išorinės, nei vidinės reklamos/iškabos ši maitinimo vieta neturi, tad be rekomendacijos ir tikslios navigacijos būtų sunku ją rasti. Taisau šią padėtį ir viešai rekomenduoju čia apsilankyti ir paragauti jų gardaus, sveiko ir lengvo maisto.

 

Dar įdomu, jog lankytojus aptarnauja ir Ekomorkoje dirba pati savininkė, kuri ne tik maloni, bet ir labai rūpestinga. Paklausė manęs, ar nešalta ir ar pavyko rasti, kur pasistatyti automobilį. Dėl tokių draugiškų klausimų, kada lauki išsinešti maisto, laukimas išvis neprailgsta.

 

Vienas mažas patarimas – būtų dar smagiau, jog maistą išsinešimui pakuotumėte draugiškesnėse aplinkai pakuotėse.

 

„Eko morka“ dirba šiokiadieniais 11:00 – 15:00 val., adresu Ulonų g. 5, Vilnius.

 

Daugiau įspūdžių Delfi.lt 

 

 

Share on Facebook
Please reload