Žibutė

February 21, 2018

Kasdien pietauti skirtingoje vietoje Vilniuje iš tiesų nėra sunku, nes tiek Žvėryne, kur dirbu „normalų“ darbą, tiek rajonuose šalia jo yra gausybė maitinimo vietų, viliojančių savo klientus patiekalais nuo azijiečių, indų iki labai tradicinės lietuviškos virtuvių. O jeigu dar yra galimybė nuvažiuoti į miegamuosius rajonus, tai pietų vietų sąrašas tampa be pabaigos.

 

Vis dėlto turiu pripažinti, kad miegamuosius rajonus renkuosi rečiau, nes tiesiog nežinau, kur juose galiu papietauti. Buvo atvejų, kad vykau kažkur, pakeliui tiesiog pamačiau kokios kavinės ar valgyklos iškabą ir tokiu būdu pasirinkau sau pietų vietą. Bet taip nedarau dažnai, nes bijau likti nepietavusi, o tik tuščiai pasivažinėjusi.

 

Su Lazdynuose įsikūrusia maitinimo vieta buvo truputį kitaip, nes aš jau žinojau apie jos egzistavimą ir netgi vykau į susitikimą su jų atstove. Tiesa, apie šią vietą sužinojau kelios dienos prieš susitikimą, tad man ir kartu pietų vykusiam kolegai buvo tikrai labai smalsu, kuo mus nustebins garsioji Lazdynų „Žibutė“. O stebinti buvo tikrai kuo.

 

Pietums galėjome užsisakyti įvairių patiekalų, bet pasirinkome kompleksą: dienos daržovių sriubą, kiaulienos kukulius su garnyru bei gėrimo stiklinę. Toks komplektas kainuoja 3,5 EUR, o visi kiti patiekalai nuo 0,95 EUR!

 

Ar skanu? Mus pozityviai nustebino skanus ir kokybiškas maistas už racionalią kainą. Žinoma, išvažiuodamas iš Senamiesčio, vis dar tikiesi papietauti už kelis eurus, bet negali pykti dėl to, kad maitinimo vietos nori išsilaikyti ir dar uždirbti, tad 3,5 EUR už pietus Lazdynuose, mano nuomone, yra labai protinga.

 

Sulaukėme karštos didelės daržovių sriubos porcijos, prie kurios atskirai buvo pateikta ir duona. Neskubėjome valgyti, sriuba maloniai pravėso ir tada gardžiavomės namine natūralia sriuba, kuri buvo pateikta įprastame tokioms maitinimo vietoms dubenėlyje.

 

„Žibutėje“ iš kiaulienos kukulių mes nesitikėjome kažko super, tad ir sulaukėme tiesiog paprastai gero patiekalo. Nors jis ir neturėjo puikios instagraminės išvaizdos, bet buvo šviežia, skanu ir dar pakankamai daug. Vis dėlto vieną komentarą, kurį gana dažnai parašau savo apžvalgose ir kitoms vietoms, galėčiau išsakyti – saikingiau pilkite padažus, o jeigu jau kažkas verks dėl jo trūkumo, užpilti daugiau visada galėsite.

 

Ar greita? Pietauti mes atvykome po 13:00 val. ir radome tik kelis laisvus staliukus, visi kiti buvo užimti pietaujančių ar kokius nors kitus gėrimus po pietų gurkšnojančių (nuotraukoje jau įamžinau aptuštėjusią erdvę). Mes pasirinkome vienintelį laisvą staliuką prie lango ir labai greitai sulaukėme pirmojo, o vėliau ir antrojo dienos pietų komplekto patiekalo bei gėrimo stiklinės.

Kadangi vykome darbinių pietų, jie natūraliai prasitęsė, bet matydama kitų pietaujančių tempą, galiu daryti išvadą, kad čia papietausite tikrai greitai. Žinoma, jeigu tik patys norėsite greitų pietų ir nepasiliksite ilgiau kokiam nors gėrimui.

 

Kas įdomu? Jau tai, kad netoli vienos pagrindinių ligoninių Vilniuje senoviniame, bet prieš kelis metus rekonstruotame name įsikūrusi maitinimo vieta yra įdomu. Netgi ne visi vietiniai žino, kad be pobūvių salės ar gedulingų pietų, čia galima tiesiog užsukti naminio maisto ar kavos puodeliui.

Lazdynuose ši kavinė buvo įkurta 1969 metais, tad tai – viena seniausių kavinių Vilniaus mieste.

 

Kaip patys save pristato: „Daugelis vyresnio amžiaus mūsų klientų „Žibutę“ prisimena kaip Tarybinį restoraną, į kurį atvažiuodavo iš viso Vilniaus paskanauti mūsų firminių patiekalų. Kai kuriuos patiekalus drąsiai galime pavadinti mūsų „gyvąja istorija“. Tai karpis skaidriame marinate, liežuvio užpiltinės, silkė „Metropolis“, kiaulienos suktinukai ar Kijevo kotletas, kuriuos ir šiandien gaminame pagal autentiškus receptus.“ Per dienos pietus šių legendų neparagavau, bet toks pasakymas visai suintrigavo čia sugrįžti dar kartą.

 

Trumpa išvada, jog labai sveika išvažiuoti iš miesto centro ir žiemą atrasti štai tokių žibučių.

 

Kavinė „Lazdynų Žibutė“ dirba pirmadieniais – sekmadieniais 10:00 – 22:00 val. adresu Lazdynų g. 52, Vilnius
Daugiau apie juos: http://lazdynuzibute.lt/

Share on Facebook
Please reload