Kišenėlė

February 28, 2018

Visuomet smagu atrasti jaukią nedidelę vietą, kurioje dienos pietūs būna kaip iš vaikystės ir dar už labai racionalią kainą. Taip kartu su jumis atradome „Trobelė“, Lietuvos kulinarinio paveldo smuklę, „Lazdynų žibutė“ ir dar daugybę kitų vietų, kurioms apžvalgos viešumas lėmė pagausėjusį lankytojų skaičių, o mums visiems - džiaugsmą aplankyti naują vietą. Ir viskas čia labai pelnytai, nes šios vietos turi kažką tokio (ne tik pigius pietus), dėl ko jas verta viešai pagirti. Galvojau, jog bus panašiai ir su šiandieną aprašoma maitinimo vieta Vilniuje, bet klydau.

 

Labai šaltą žiemos dieną susiplanavau savo pietų pertrauką kavinėje „Kišenėlė“ (Pylimo g./Vingrių g. kampas), kurią aplankyti sulaukiau rekomendacijos iš „Pietų pertrauka“ tinklaraščio skaitytojos. Kartu pietauti pasikviečiau ir savo draugę, bet jos planai prieš pietus pasikeitė ir apie 13:40 val. atvykau į „Kišenėlę“ viena. Užėjus, supratau, kad čia vienai ir reikėjo atvykti (man įvairūs pietų kontrastai patinka), tad padariau išvadą - neberizikuosiu su tokiomis naujomis vietomis susitikimams su seniai matytais draugais.

 

Nors įžangoje ir galite pajusti skepticizmo gaidelę, pasidalinsiu įspūdžiais nuo pat pradžių. Kada čia pietavau, „Kišenėlė“ svečiams siūlė: pupelių sriubą bei galimybę pasirinkti iš trijų karštųjų patiekalų: kiaulienos nugarinės kepsnio su porais ir grietinėle, vištienos kepsnio, užkepto obuoliais ir sūriu bei aštrių blynelių su mėsa ir meksikietišku padažu. Savo pietums aš pasirinkau pupelių sriubą bei vištienos kepsnį su garnyru.

 

Kiekvieną dieną už sriubos bei pasirinkto karšto patiekalo komplektą čia sumokėsite 3,5 EUR, tad pagal kainą šią vietą tikrai būtų galima priskirti prie pigiausių, dar ypatingai atsižvelgiant į jos vietą – Senamiesčio kaimynystę. Tokiame reitinge kavinė būtų prie lyderių, o dėl kitų kriterijų jai dar reikėtų stipriai patobulėti.

 

Ar skanu? Vienas iš tų kriterijų – skonis. Nors sriubos porcija pakankamai didelė, pateikta tvarkingame spalvotame dubenėlyje, bet jos skonis buvo toks blankus, kad tik geras pliūpsnis druskos ir pipirų atskleidė, kad siurbčioju ne tik šiltą vandenį. Ingredientų gausa porcija nesiskundė, bet tai nepadėjo prisiminti to gero močiutės virtos pupelių sriubos skonio. Sriubą suvalgiau, vis tik žiema už lango, tad šiltas maistas padėjo sušilti.

 

Antrojo patiekalo laukiau, bet lūkesčių kartelę nuleidau iškart, kad per daug nenusivilčiau. Pirmas įspūdis – oho, kiek garnyro! O antrasis, atidžiau įsižiūrėjus, kad ačiū, bet tokio garnyro nesinori ir jį paliksiu lėkštėje. Pajuodavusios morkos, svogūnų laiškų perteklius ir obuoliukų garnyras manęs tikrai nesužavėjo, tad viską pastūmus lėkštėje, aš tiesiog suvalgiau vištienos (jai didelių priekaištų neturiu) kepsnį su bulvių koše. Labai gaila, nes įprastai renkuosi salotų nei bulvių garnyrą, bet tądien virtuvėje meilės į salotas nebuvo įdėta.

 

Nesidžiaugiau, kad per savo pietus patyriau tokį nuopolį su maistu, nes viešai matomi komentarai apie šią vietą iliustruoja daug geresnį vaizdą. Nenustebsiu, kad ir po šios apžvalgos komentaruose sulauksiu kitokios nuomonės, kuri galbūt mane paskatins dar kada čia apsilankyti, tik vėliau.

 

Ar greita? Per savo vėlyvus pietus buvau vienut vienutėlė „Kišenėlės“ lankytoja, tad natūralu, jog buvau aptarnauta labai greitai. Mano pietūs čia truko apie 15 minučių, nes užsisakiau maistą akimirksniu (nesu kiaulienos bei aštrumo fanė, tad buvo labai lengva pasirinkti atmetimo būdu);

antrojo patiekalo sulaukiau, dar nepabaigus pirmojo; valgiau tik pačią vištieną be jokio garnyro; atsiskaičiau prie baro ir atsisveikinau. Rekordas? Panašu, nes nebuvo priežasties likti ilgiau.

 

Kas įdomu? Ši nedidelė kavinukė savo pavadinimo kilmę aprašo: „Mes pasivadinome Kišenėle, kadangi mūsų kavinės tikslas yra užpildyti Jūsų skrandžius ir išlaikyti pilnas Jūsų kišenes!“ Tokį tikslą kaip ir pasiekia, nes porcijos pakankamai didelės, o ir pietų kaina tikrai nesikandžioja. Dėl to nemeluoja, bet truputį pagražina paveikslą, kad čia galėsite prisiminti skanų, sveiką ir mamos ruoštą naminį maistą iš vaikystės.

 

Kavinės erdvė nėra didelė, pirmame aukšte baras ir keletas keliaviečių staliukų, rūsio salėje – papildoma erdvė su staliukais, prie kurių telpa apie 20 žmonių. Būtent šią salę „Kišenėlė“ siūlo įvairioms progoms, nuo pobūvio iki gedulingų pietų. Interjere nerasime nieko ypatingo, bet kada esi nedidelėje erdvėje, tai ji tampa savotiškai jauki. Tiesa, vasarą pietauti galima ir nedidelėje terasoje po skėčiais.

 

Trumpa išvada, kad nors iš čia išeisite ne stipriai patuštinę savo kišenėles, bet didelio džiaugsmo, atradus jaukią naminio maisto iš vaikystės vietelę, nesulauksite. Bent jau mano prisiminimai iš vaikystės yra kur kas geresni.

 

Kavinės „Kišenėlė“ adresas - Pylimo g. 27/ Vingrių g. 14, Vilnius. Kavinė dirba kasdien 10.00 – 23.00 val., savaitgaliais nuo 11 iki 23.00 val. taip pat.

 

 

 

Share on Facebook
Please reload