Milda

March 14, 2018

Planuojant kelionę, neretai iškyla klausimas, o kur verta nueiti papietauti ar pavakarieniauti? Jeigu užsisakome viešbutį su pusryčiais, rytinio pasistiprinimo vieta tampa aiški, o likusi dienos dalis, jeigu atliksime namų darbus, gali būti kupina malonių gastronominių atradimų. Žinoma, būna ir tokių kelionių, kada nesinori jokių planų daryti iš anksto, tad tokiu atveju maitinimo vietas renkamės tiesiog einant gatve, kur atrodo gražiau ar kur meniu atitinka mūsų poreikius. Neabejoju, kad abu šiuos modelius yra išbandę kiekvienas ir labai nudžiugęs arba atvirkščiai – nuliūdęs dėl savo sprendimo. Kaip jau supratote, šioje apžvalgoje pasidalinsiu savo įspūdžiais iš kelionės, kada trumpam žiemiškam savaitgaliui atvykau pas mūsų brolius ir seses – į Latvijos sostinę Rygą.

 

Pirmasis mano namų darbas buvo išsirinkti ir užsisakyti viešbutį, kuriam taikiau tris pagrindinius kriterijus: vieta, spa erdvė ir pusryčių asortimentas, apie kurį skaičiau įvairiose viešbučių vertinimo platformose. Peržiūrėjus komentarus ir nuotraukas, pasirinkimas viešbučio Rygos senamiestyje buvo atliktas, tad jau galėjau pereiti prie kito namų darbų etapo – maitinimo vietų paieškos.

 

Atsižvelgiant į atvykimo ir išvykimo iš Rygos laikus, nusprendžiau, kad didžiausią dėmesį šįkart skirsiu ne pietų pertraukai (tad ir mano apžvalga šįkart kitokia), o šeštadienio vakarienei, tad TripAdvisor, Instagram ir įvairūs tinklaraščiai tapo prioritetu mano kelių dienų skaitiniams. Juos skaitant, mano akys užkliuvo už vieno labai gražiu vardu pavadinto restorano – „Milda“, kuris save pristato kaip latviško ir.. lietuviško maisto virtuvės restoranu! Dabar pagalvosite, jog kaip nuobodu, atvykus iš Lietuvos, eiti valgyti lietuviškų patiekalų, bet čia turiu pripažinti, kad tai buvo labai puikus sprendimas ir restoraną „Milda“ privalo aplankyti visi Lietuvoje esantys lietuviško maisto restoranai ar kavinės. Aplankyti ir pasimokyti, nes iš tiesų yra ko.

 

Restorano meniu nėra platus, vos penki ne dideli puslapiai, kuriuose išskiriami užkandžiai, sriubos su salotomis, bulviniai patiekalai, kiti pagrindiniai patiekalai ir desertai. Gėrimų meniu pateikiamas atskirai. Prie daugumos patiekalų yra prirašyta, jog jie yra tradiciniai Lietuvos ar Latvijos, tad savo vakarienei pasirinkome: trintą grybų sriubą (7 EUR), kugelį su vištienos sparneliais (10 EUR) ir tradicinę restorano „Milda“ dešrelę su bulvių koše ir troškintais kopūstais (14 EUR). Jeigu priėjote prie šios vietos, tikiu, kad vėl kelsite klausimą: „Na, ir kas čia tokio ypatingo valgyti lietuviškąjį kugelį Rygoje“?

 

Nors įspūdžiais dalinuosi iš savo itin sočios vakarienės, bet paliksiu įprastą „Pietų pertrauka“ apžvalgos struktūrą bei atsakysiu į pagrindinius tris klausimus.

 

Ar skanu? Nuostabu! Latviška kreminė grybų sriuba primena mūsų grybienę, bet čia pateikiama saldžiame duonos kepalėlyje su spanguolėmis. Mums taip patiko, kad suvalgėme jį visą ir aptarnaujantis personalas, nešdamas tuščią lėkštę, pasakė, kad tai didelis įvertinimas virtuvei. Matyt kiti restorano svečiai, atvykę ne iš Baltijos valstybių ir tokį sriubos pateikimo būdą matantys pirmą kartą, gardųjį kepalėlį taip ir palieka. Tikra nuodėmė, nes tokia duonos receptūra privalo būti įrašyta į paveldą (tikiuosi, kad taip ir yra).

 

Sulaukėme antrųjų patiekalų, kurie vėl nustebino savo pateikimu. Užsisakydama kūgelį, aš tikrai nesitikėjau jo pateikto taip mielai: špižinėje keptuvėje, su spanguolėmis ir svogūnų laiškais bei ąsotėliu padažo. Kugelio pateikimas iki dabar man visuomet asocijavosi su riebalais, o čia viskas priešingai! Kugelis buvo gardžiai iškeptas, su puikiai apskrudusia plutele ir keliais sultingais vištienos sparneliais. Valgiau ir įsimylėjau lietuvių virtuvę iš naujo.

 

Tradicinė restorano dešrelė su garnyru, nors nuotraukose ir neatrodo labai patraukliai (dešrelės nėra fotogeniškas patiekalas), buvo taip pat labai spalvingo skonio. Paragavus minkštutėlės dešrelės su puria bulvių koše ir troškintais kopūstais, supratome, kodėl šį patiekalą daugiausia rinkosi ir kiti restorano lankytojai – tradicinis restorano patiekalas privalo būti paskanautas.

 

Ar greita? Kada savaitgaliui pabėgi nuo visų reikalų, laiko nebeskaičiuoji. O dar, kada pakliūvi į jaukią vietą su nuostabia virtuve, laikas galėtų ir sustoti. Kaip ten sakoma, laimingi žmonės laiko neskaičiuoja? Tuomet tą vakarą aš tikrai buvau labai laiminga.

 

Kas įdomu? Įdomu jau tai, kad Rygoje gali paragauti ne tik šios, bet ir mūsų šalies patiekalų kaip cepelinai, kugelis ar žemaičių blynai. Prisistačius, kad esame iš Lietuvos, mus aptarnavęs vyras papasakojo ir trumpą šios vietos atsiradimo istoriją. Restoranas „Milda“ yra atidarytas lietuvės ir latvio šeimos, kurie savo meile abiejų šalių virtuvėms nusprendė dalintis su kitais. Mus aptarnavo būtent šios šeimos galva, pakomentuodamas, kad žmona dirba mažiau matomą darbą ir yra atsakinga už patiekalų pateikimą ir marketingą.

 

Pavadinimas „Milda“ taip pat labai gražiai susieja Latviją ir Lietuvą, nes Rygoje esančio laisvės paminklo viršuje mes galime pamatyti būtent Mildą, laikančią tris žvaigždes, o ir senovės lietuvių meilės ir laisvės deivė mums žinoma tuo pačiu vardu.

 

Pats restoranas tikrai pateisina savo aukštus reitingus TripAdvisor (4 geriausias restoranas Rygoje), kur nuo pat įėjimo esi pasitinkamas su maloniu dėmesiu. Aptarnaujantis personalas nurengia ir pakabina tavo paltą, palydi prie staliuko, pakomentuoja savo meniu (mums pristatyti nereikėjo, bet girdėjome, ką jie pasakojo kitiems), pasijuokia ir papasakoja savo istoriją, jeigu tik pajaučia, kad tau įdomu. Toks ir turi būti bendravimas restorane, nesvarbu, kad Lietuvoje esame pripratę kitaip, eidami valgyti cepelinų ar kugelio į tinklines ar visiškai blankias maitinimo vietas.

 

Trumpa išvada, kad privalu atvykti į Rygą, kad galėtumėte paragauti tokio skanaus ir taip skoningai pateikto lietuviško bei latviško tradicinio maisto. Nors Lietuvoje esu išbandžiusi daugybę vietų, bet tokio fenomeno kaip restoranas „Milda“ neatradau arba jo tiesiog dar nėra. Tiesa, nepamirškite rezervuoti staliuko, kitu atveju galite ir likti stebėti kitus pietaujančius ar vakarieniaujančius per langą.

 

Restoranas „Milda“ dirba adresu Mārstaļu iela, Kungu iela 8, Rīga, LV-1050, Latvija. Restorano darbo laikas antradienis – šeštadienis 12:00 – 23:00 val, sekmadieniais darbą baigia valanda anksčiau, o pirmadieniais ilsisi.

Facebook paskyra: https://lt-lt.facebook.com/mildariga/

Share on Facebook
Please reload