Saula

March 29, 2018

Būna tokių dienų bei nuotaikų, kada norisi tik šypsotis ir mėgautis pavasarine saule. Dar norisi ir skaniai papietauti, bet čia toks niekur nedingstantis noras kasdien. Ir natūralu, kad kartais pavyksta atrasti maitinimo vietų su spalvingu dienos pietų meniu, o kartais norisi pietų įspūdžius pamiršti iškart. Su jumis jau esu pasidalinusi ne viena apžvalga, kuriose aprašiau abi situacijas, dalinausi savo patirtimi ir sulaukiau jūsų ne visuomet pritariančios, kartais kritikuojančios, bet nuomonės. Smagu, kad skaitote ir reaguojate!

 

Apie šiandien aprašomą vietą vienu sakiniu galėčiau pasakyti: „reikia ją kelti į dienos šviesą“ ir nors tai skamba gana metaforiškai, bet turi ir tiesioginės prasmės. Savo pietų pertraukai pasirinkau vietą, kurią jau seniai norėjau aplankyti ir pasižiūrėti, kas gi čia tokio unikalaus gali slėptis... rūsyje.

Tik neišsigąskite, tamsu ir nejauku čia tikrai nebus, priešingai - išlikusios freskos, subtilus interjeras, papildytas įvairiomis mielomis detalėmis, ir, žinoma, maistas su charakteriu turi būti viešinami ir, kaip jau minėjau, keliami į dienos šviesą.

 

Dienos pietų metu, apie 13.00 val. atvykau į „Saula“ restoraną (Didžioji g., šalia Vilniaus miesto Rotušės), kur buvau sutikta visiškai „šviežiai“ čia dirbančio šefo Gabrieliaus.

 

Tądien, kada pietavau, galėjau pasirinkti: trintą žuvienę su čili aliejumi bei mikro daigais (2 EUR), plekšnę su perliniu kuskusu ir kepintom daržovėmis (4 EUR) bei jautienos žandus su trijų grūdų koše ir pastarnokų kremu (5 EUR). Dedikavau savo pietus žuviai ir pasirinkau žuvienę bei plekšnę, stalo vanduo nemokamai. Pietų meniu savaitei į priekį yra skelbiamas restorano Facebook paskyroje ir labai greitu metu bus atnaujintas, atsižvelgiant tiek į atėjusį pavasarį, tiek ir į naujos virtuvės komandos patirtį.

 

Ar skanu? Atsakymą į šį klausimą pradėsiu ne nuo skonio potyrių, bet nuo pirmojo įspūdžio akimis – abiejų patiekalų pateikimo. Maistas pateiktas labai estetiškai, tvarkingose ir man itin gražiose lėkštėse, o pačiame serviravime dominuoja juoda spalva. Toks pirmas geras įspūdis, nes juk akimis mes irgi valgome.

 

Tęsiant apie skonius, žuvienė man labai patiko, nes paneigė prieš tai kilusį nuogąstavimą. Nežinau kaip jums, bet man žuvienė visuomet asocijavosi su ant laužo verdamu dideliu puodu vandens, pilnu daržovių ir žuvies gabalų jame. Toks specifinis skanumas viso šio reikalo, bet labai džiaugiausi „Saula“ lėkštėje pamačiusi geltoną spalvą bei paragavusi ne mažiau spalvingą skonį.

Sriuba tinkamo karštumo, lengvai aštri buvo gardžiai suvalgyta su jų pačių kepamomis mažomis bandelėmis.

 

Jeigu apie pirmąjį patiekalą aš galvoju iki dabar, tai antrojo skonio įspūdžiai migloti. Nors plekšnė buvo minkšta ir neperkepta, bet patiekalui koją pakišo garnyras – kuskusas ar tiksliau prieskoniai naudoti jam paruošti, nuo kurio viskas įgavo tokį keistą skonį. Su kartu pietavusia kolege svarstėme, ar čia sūrumas, ar kartumas. Nebuvo blogai, bet šis momentas galėjo taip ir neįsiminti.

 

Ar greita? Mano pietų pertrauka truko apie valandą, nes buvo smalsu pasikalbėti ir aptarti dienos pietų įspūdžius su pačiu virtuvės šefu. Kadangi daug lankytojų tokiu metu nebuvo, bendrai aptarnavimas buvo greitas ir malonus.

 

Kas įdomu? Restoranas save pristato kaip modernios lietuviškos virtuvės, kurios lentynose ir šaldytuvuose tik Lietuvos ūkininkų užauginta produkcija. Taip pat jie patys kepa duoną, verda džemus ir tyres, patys augina prieskonines žoleles savo darže.

 

Interjere senųjų lietuviškų ženklų, simbolių, elementų atspindys, kartu suderintas su šiuolaikiniu moderniu stiliumi. Interjere atrasime nemažai mėlynos spalvos, nuo baldų iki elementų grindyse ar paveikslų. Baldai pagaminti iš lietuviško ąžuolo, šviestuvai – tradicinio šiaudinio sodo interpretacija, padavėjų prijuostės – lietuvių dizainerių kūryba. XVI–XVII a. LDK laikotarpiu šiose patalpose buvo įsikūrusios Mažoji Gildija ir Pirklių Gildija, o patalpos antram gyvenimui atkastos 1986 metais.

 

Trumpa išvada, kad maitinimo vietų atradimai gali vykti ne tik aukštai danguje, bet ir po žeme. Skamba bauginančiai, bet iš tiesų restorane „Saula“ taip jauku ir skanu, kad mielai čia atvyksiu dar ne vieną kartą.

 

Restorano „Saula“ adresas - Didžioji g. 26, Vilnius, o darbo laikas kasdien nuo 11 iki 22 val., penktadieniais-šeštadieniais dirba valanda vėliau.  

Facebook paskyra: https://www.facebook.com/saularestoranas/

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload