Gaisrininko sapnas

March 22, 2018

Važiuojant Savanorių prospektu link Kauno, pro akis nepraslysta vienas nedidelis šalikėje stovintis namas, ant kurio puikuojasi įspūdingo dydžio gesintuvo imitacija, o užrašas ant namo byloja, kad čia įsikūrusi maitinimo vieta labai smagiu pavadinimu – „Gaisrininko sapnas“.

Pasidarė smalsu, kodėl ši vieta save sieja su gaisrine, tad nusprendžiau savo pietų pertrauką praleisti būtent šioje užeigoje.

 

Atvykau viena jau po 13 valandos, daug lankytojų nesutikau, tad ramiai galėjau išanalizuoti likusių patiekalų meniu, apžiūrėti erdvę ir papietauti. Dienos pietums meniu pateikiamas ant kreidinės lentos, kainos surašytos per brūkšnelį reiškia, kad beveik visų patiekalų galima užsisakyti pusę porcijos. O išbraukti patiekalai reiškia, kad jie šiandien buvo itin populiarūs ir jų užeiga jau nebeturi. Pasiteiravau apie kelių likusių patiekalų garnyrą ir nusprendžiau pasirinkti pusę porcijos charčio sriubos (0,5 EUR) bei pusę jautienos troškinio „Azu“ (1,8 EUR), iš viso 2,3 EUR!

 

Maisto užsakymai priimami prie baro, tad užsisakius ir iškart sumokėjus rekordiškai mažą kainą, prisėdau prie staliuko laukti savo pietų pasirinkimo.

 

Ar skanu? Turiu pabrėžti, kad tikrai nesitikėjau čia atrasti „Michelin“ verto restorano (ačiū skaitytojui, kuris inspiravo tokią antraštę), bet įdomiausia – atradau. Tik kitokio, lietuviško „Mišelino“ vertos vietos. Tokios, kuri savo nuoširdžiu bendravimu, paprastai skaniu maistu, nepretenzingu interjeru pretenduoja atsidurti geriausių užeigų sąrašo viršuje. Taip sakau, nes sulaukiau tiesiog puikaus naminio maisto, kurį valgant net pasigailėjau užsisakiusi ne pilną porciją.

 

Charčio sriuba buvo tiršta, pilna įvairių ingredientų, neperkaitinta ir maloniai aštri. Jautiena minkšta, gausus kalnas įvairaus garnyro (birių grikių, tinkamai salstelėjusių kopūstų, marinuotų agurkų ir traškių morkų) irgi taip patiko, kad neilgai trukus mano lėkštė tapo tuščia. Maisto pateikimas paprastas ir tvarkingas, nors ant staltiesės radau liudijimų, jog prieš tai čia pietauta. 

 

Ar greita? Eilės užsisakyti prie baro nebuvo, tad pasirinkimas, užsakymas ir apmokėjimas už pasirinktą komplektą įvyko akimirksniu. Jaučiasi, kad aptarnaujanti moteris mėgsta savo darbą, nes visas bendravimas ir aptarnavimas buvo malonus ir greitas. Nors ir neskubėjau, bet savo sumažintų porcijų pietus suvalgiau per 20 minučių.

 

Kas įdomu? Užeiga įsikūrusi man asmeniškai vienoje nykiausių miesto dalių – Savanorių prospekto gale, kur aplink tik techninio aptarnavimo įmonės ir įvairūs sandėliai. Nemanau, jog yra daug svečių, kurie specialiai planuoja ir atvyksta čia pavalgyti, daugiau apsilanko šalia dirbantys ar smalsumo vedami žmonės, vis tik gesintuvo imitacija ant namo atkreipia dėmesį.

 

Dar viena įdomybė, kad anksčiau šiose patalpose veikė įmonė, kurios viena iš veiklų buvo gesintuvų techninė priežiūra, todėl ant namo ir įsitaisė minėta netradicinė iškaba bei pats namas įgavo jau daugelį metų niekur nedingstančią iliuziją apie gaisrininkus ir jų sapnus. Tiesa, čia jų miegančių nerasite, nebent sutiksite pietaujančius.

 

Užeigos pirmame aukšte veikia maisto užsakymo baras bei išstatyti keli keliaviečiai staliukai, antrame aukšte – privati salė, o vasarą papildomai veikia ir lauko terasa.

 

Trumpa išvada, kad net sapnuose ne visada taip skaniai pavalgysi, tad visiems prabudusiems rekomenduoju čia užsukti ir įsitikinti patiems.

 

Užeiga „Gaisrininko sapnas“ dirba šiokiadieniais 8:00 – 16:00 val. adresu Savanorių pr. 139C, Vilnius. Facebook paskyra: https://www.facebook.com/Gaisrininko.sapnas/

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload