Refertė

April 11, 2018

Sulaukti rekomendacijų ar tiesiog informacijos apie dar neaplankytą ar net nežinomą maitinimo vietą visuomet yra smagu bei naudinga. Tokias vietas būtinai pasižymiu ir įsitraukiu į savo sąrašą, kurį pastaruoju metu tik spėju pildyti (tai reiškia, kad pietų apžvalgų dar tikrai bus). Ir šįkart apie aprašomą vietą sužinojau iš man parašiusios merginos, kuri pristatė, jog Pilaitėje atsidarė nauja vienos šeimos valdoma kavinė „Refertė“ (Spaudos g. 8). Pasitikrinau internete, užsirašiau adresą ir vieną dieną nuvykau pas juos pietų.

 

Pietų pertrauką pradėjau apie 14 valandą, tad atvykus pakankamai didelėje erdvėje sutikau tik paskutiniuosius pietautojus bei radau galimybę rinktis iš likusių dienos pietų patiekalų: rūgštynių – špinatų sriubos (0,9 EUR), kreminės pupelių sriubos (1,1 EUR), varškės sklindžių su uogiene (2,65 EUR), daržovių užkepėlės (2,75 EUR), prancūziško vištienos kepsnio (3,4 EUR), lėtai keptos sprandinės (3,45 EUR) bei kelių šaltų užkandžių. Matyt tądien populiariausio – lašišos kepsnio jau nebebuvo. Pusę porcijos sriubos užsisakyti negalėjau, tad pasirinkau pilną rūgštynių – špinatų sriubos indelį ir daržovių užkepėlę, už kuriuos sumokėjau 3,65 EUR. Labai pagrįsta kaina, o ir skonis bei visi kiti apačioje minimi aspektai man patiko.

 

Savo dienos meniu kavinė kasdien skelbia Facebook paskyroje bei ant kamštinės lentos kavinės viduje. Tiesa, čia ryte patiekalus rinksitės ir pusryčių, o vėliau iš pietų meniu. Jeigu atvyksite po 15:30 val., visą likusį maistą įsigysite su 40% nuolaida, tad apie vakarienę išsinešimui visai verta pagalvoti.   

 

Ar skanu? Rūgštynių – špinatų sriuba buvo gardi, tiršta ir ne per vėsi ar karšta. Bevalgydama pagalvojau, kad labai geras sprendimas tarpusavyje sujungti šiuos žalumynus, nes abu jie tiek turtingi vitaminų, tiek turi pakankamai ryškius skonius. Pasižymėjau šią kombinaciją sau kaip receptą.

 

Daržovių užkepėlė nebuvo kažkuo ypatinga, bet jai ir nereikėjo tokiai būti. Man tiesiog patiko, kad aš valgau gardžiai apkeptas daržoves be jokios mėsos. Tiesa, dėl sveikesnio šio patiekalo vaizdo ir skonio sūrio ant viršaus galėjo būti ir mažiau, bet tai nėra priežastis nepagirti šio antrojo patiekalo.

 

Abu patiekalai buvo pateikti tvarkingai, jų porcijos įprastos ir sočios.

 

Ar greita? Maisto užsakymo bei atsiėmimo principas čia vyksta kaip valgykloje vienoje vietoje. Pasirinkus patiekalą, aptarnaujantis personalas jį tau įdeda ir savo padėklą pilną lėkščių nustumi iki kasos, atsiskaitai ir tavo pietūs prasideda. Man toks procesas netruko net penkių minučių, nes prieš mane užsisakančių maisto nebuvo. Papietavau per 20 minučių, neįskaičiuojant dar kokių 10-15 minučių, kol važinėjau ratais ir ieškojau šios vietos.

 

Kas įdomu? Liūdna įdomybė, kad man pakankamai ilgai truko atrasti šią vietą. Pagal adresą ir navigaciją padariau kelis ratus, toliau dar ieškojau, kur palikti automobilį, ir nusprendusi patikrinti „Duetto“ verslo namus pagaliau nudžiugau – „Referte“ radau! Mano paieškas būtų tikrai palengvinę kavinės iškaba lauke, nes tik verslo namų viduje pamačiau ant durų taip ieškotą pavadinimą.

 

Atradus ir įžengus į vidų, nustebino minimalus šiuolaikiškas kavinės interjeras, kuriame dominuoja balta, juoda ir pilka spalvos. Man labai patiko juodi stalai, ant kurių buvo tikras malonumas fotografuoti maistą baltuose induose. Erdvė pakankamai didelė ir išplanuota funkcionaliai.

 

Smagu šioje vietoje yra ir tai, kad kavinę atidarė, ją administruoja ir joje dirba vienos šeimos nariai, kurie vieni kitus palaiko ir pavaduoja atlikdami visus būtiniausius darbus. Kavinė atsidarė naujuose verslo namuose, kur tiek juose, tiek aplink daug dirbančių ir greitų bei skanių pietų norinčių klientų.

 

Principas aiškus – pusryčių ir pietų restoranas biurų apsuptyje, bet aš nebūčiau nieko prieš į tokią vietą užsukti dar kartą, nors ir dirbu visai kitoje Vilniaus miesto dalyje.  

 

Kavinė „Refertė“ dirba adresu Spaudos g. 8, „Duetto“ verslo namuose. Darbo laikas šiokiadieniais 8:30 – 17:00 val, penktadienį iki 16 val. Facebook paskyra: https://www.facebook.com/referte8/

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload