Vilnius Gastro Masters 2018

April 23, 2018

Dar vieni metai ir dar viena graži tradicija sudalyvauti kasmetiniame gastronomijos renginyje - „Vilnius Gastro Masters“, į kurį šiemet išsiruošiau jau su didesne kompanija. Apie gerus dalykus gandai greitai sklinda, tad kartu su į sostinę atvykusia sese bei kitais bičiuliais pasileidome į kulinarinį nuotykį.

 

Priminsiu, kad tokio tipo renginys, kada per vakarą aplankai kelis tavo pasirinktame maršrute esančius restoranus, vyksta jau trečią kartą ir nors jis susitraukęs, lyginant su praėjusiais metais, bet pozityvių įspūdžių netrūko ir šiemet. Savo kelionei pasirinkome vieną iš dviejų kelių – geltoną, kuriame aplankėme tris skirtingus, bet labai unikalius, aukšta virtuvės klase (fine dinning) garsėjančius restoranus: „Dine“ (Gedimino pr., netoli Lukiškių aikštės), „Trinity“ (Vilniaus g.) ir „Ertlio Namas“ (Šv. Jono) bei kokteilių barą „Nomads“ (Didžioji g.). Žalią kelią pasirinkę lankytojai aplankė „Amandus“, „Dublis“, „Saula“, „Time“ ir barą „Alchemikas“.

 

Vakarą pradėjome nuo toliausiai įsikūrusios vietos – „Dine“ restorano, prie kurio eilėje jau būriavosi pirmieji lankytojai. Ilgai laukti neteko, o ir mes patys, tik pradėję vakarą, nusprendėme ilgai neužsibūti. Restoranas mus pavaišino daržovių kapotiniu, kurio pagrindą sudarė rūkyti ir pamarinuoti burokėliai su pomidorais, pagardinti balzamiko acto bei burokėlių ir pomidorų emulsija. Patiekalas buvo tikrai išvaizdus ir ryškus ne tik akims, bet ir skonio prasme. Tiesa, pasigedome dėmesingesnio aptarnavimo, nes nors ir buvome šiltai priimti bei pasodinti, bet vėliau aptarnaujantis personalas nepasiūlė jokių gėrimų ir jautėsi, jog yra labai skubama.

 

Visiškai priešingai galėčiau atsiliepti apie antrą vietą, kurią aplankėme – „Trinity“ restoraną, kurio komunikacija su lankytojais (ir ne tik su mumis) buvo tiesiog puiki. Nesvarbu, kad be mūsų į šį restoraną dar užsuko kiti 300 klientų, bet jautėmės, kad būtent mūsų „Trinity“ ir laukė.

Ne ką įdomiau buvo ir sulaukus specialiai renginiui sukurto patiekalo, apie kurį aptarnavęs vaikinas atsiliepė: „Meksikiečio močiutė su lietuvio močiute dirbo vienoje virtuvėje ir sukūrė lietuvišką tako variantą“. Populiarus Meksikoje patiekalas čia priminė mūsų lietuviškąjį balandėlį, kada į Savojos kopūstą šefas įsuko bulvių košę su pušų druska ir lėtai virtu jaučio liežuviu. Papildomai ant šaukštelio buvo pateiktas pušų granitas, kurį valgant kartu su unikaliuoju tako, norėjosi, kad tas potyris niekada nepasibaigtų. Jau galiu užbėgti sakiniams į priekį, kad šis patiekalas ir bendrai šis restoranas tą vakarą užkariavo mūsų širdis labiausiai.

 

Trečiąjį geltono kelio restoraną buvo labai smalsu išbandyti, nes čia anksčiau nei vienam iš mūsų kompanijos neteko lankytis. Ir apmaudu, kad tokio gastro perlo dar nebuvau pažinusi.

Atvykus į „Ertlio namai“, mus prie atviros virtuvės erdvės pasitiko šefas Tomas Rimydis, su kuriuo trumpai pabendravome ir spėjome įsiamžinti. Atsisėdus vienoje iš salių antrame aukšte, buvome labai informatyviai priimti žavios ir puikiai restoraną reprezentuojančios merginos, kuri pristatė pagrindinį vakaro patiekalą, atspindintį XVIII amžiaus lietuvių virtuvę – pulardą (sterilizuota višta, kurią būtent ir valgydavo lietuvių kilmingieji) su grikių pudingu, pastarnokų putėsiu. Prie patiekalo galėjome papildomai pasirinkti ir lietuviškų gėrimų – alaus, sulos ar midaus.

 

Vakaro pabaigai užsukome ir į pakankamai neseniai atsidariusį kokteilių barą „Nomads“, kuriame buvo siūlomas (ne) alkoholinis gaivus ir vasarą primenantis kokteilis.

 

Šis kulinarinis nuotykis asmeniui kainavo 23 EUR, bet patirtos tokios geros emocijos su šaunia kompanija tampa neįkainojamos ir mes visi jau laukiame kitų metų renginio!

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload