Vieta

April 26, 2018

Einant Šv. Ignoto gatve Vilniuje, mėlynai ryškus pastato fasadas tarp visų kitų neutralių spalvų tikrai atkreipia ne vieno iš mūsų dėmesį. Priėjus arčiau, prie įėjimo kabo įrėmintas veidrodis, kuriame pamatyti gali ne tik save, bet ir meniu čia įsikūrusios vegetarų ir veganų kavinės-baro „Vieta“.

 

Turiu prisipažinti, kad šioje nedidelėje gatvės atkarpoje aš lankiausi daugybę kartų, bet visuomet šalia įsikūrusiose maitinimo vietose, kurios myli mėsą, o „Vietą“ vis palikdavau kitam kartui. Džiaugiuosi, kad pagaliau tas kartas atėjo, kada kartu su kolega atvykome čia papietauti.

 

Tądien pietums mums buvo pasiūlyta: žirnių - daržovių sriuba (1,8 EUR), salotos su mocarela (4 EUR), kalafiorų - pievagrybių užkepėlė (4 EUR) bei tofu kotletukai (4 EUR). Perkant dienos sriubą su antru patiekalu iki 15 valandos toks komplektas kainuoja 5 EUR, tad būtent šiuo pasiūlymu ir pasinaudojome. Aš pietums pasirinkau sriubą bei kalafiorų – pievagrybių užkepėlę.

 

Apie savo dienos pietų meniu ši vieta skelbia ne tik ant veidrodžio prie įėjimo, bet ir kasdien savo Facebook paskyroje.

 

Ar skanu? Žirnių – daržovių sriubos skoniui pritrūko ryškumo. Sriuba buvo be jokių aktyvių prieskonių, tokia paprasta ir tuo pačiu lengvai pamirštama. Porcija didelė, pateikimas tvarkingas, bet ypatingų pagyrų ji neverta.

 

Priešinga situacija su mano pasirinku antruoju patiekalu – kalafiorių-pievagrybių užkepėle, kurios net pateikimas sukėlė didelių lūkesčių ir jie buvo pateisinti. Iš pradžių pateikta kiek karštoka, bet vėliau užkepėlė buvo tikrai labai gardi, pagrindiniai ingredientai puikiai vienas kitą papildė, o šalia pateiktas natūralus daržovių garnyras tiko idealiai. Valgiau neskubėdama, nes nenorėjau, kad lėkštė greitai liktų tuščia. Geru dalyku reikia mėgautis, tad aš tą ir dariau.

 

Ar greita? Atvykus 14 valandą, radau tik vieną laisvą staliuką (tiesa, juos visus gali suskaičiuoti ant rankų pirštų) bei kelias laisvas kėdes prie baro. Per pietų valandą vyko natūrali papietavusių ir naujai atėjusių rotacija, bet bendrai maisto užsakymo, pristatymo principas vyko greitai. Aptarnavimas nei kažkuo labai malonus, nei atvirkščiai, toks truputį nuobodus, atsižvelgiant į šios vietos idėją. Juk nėra sunku nusišypsoti ar pakalbinti į tavo jaukią virtuvę atvykusius smalsius klientus.

 

Kas įdomu? Vegetariškų/veganiškų vietų aš specialiai nesirenku, bet man visuomet smagu užsukti į tokias vietas ir paįvairinti savo pietų pertraukas. Tikriausiai pasakydama, kad dar kartą įsitikinau, kaip skaniai gali būti paruoštas vegetariškas/veganiškas maistas, galiu ką nors įžeisti, vis dėlto juk čia jokia naujovė ir žmonės per amžių amžius mokėjo skaniai pagaminti ne tik mėsą. Taip, tą žinau, bet vis tiek kaskart džiaugiuosi, jeigu pietums pasirenku tai, ko įprastai nevalgau.

 

Kalbant apie „Vietą“, tai viduje taip paprastai jauku. Čia nerasite baltų staltiesių ar stebuklingo interjero, erdvė įrengta universaliai tikti tiek dirbti per pietus, tiek naktį, kada prasideda naktinis gyvenimas už baro.

 

„Vieta“ dirba adresu Šv. Ignoto 12 – 1, Vilnius. Darbo laikas: pirmadieniais-trečiadieniais 12:00 – 23:00 val., ketvirtadienį dirba nuo vidudienio iki vidurnakčio, o penktadienį ir šeštadienį pradeda vidudienį ir baigia 2 valandą nakties. Sekmadieniais „Vieta“ nedirba.

Jų Facebook paskyra: https://www.facebook.com/vieta.vilnius

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload