Element

June 13, 2018

Kurie iš ankščiau sekate „Pietų pertrauka“ tinklaraštį, jau esate skaitę apie bufeto arba kitaip valgyk, kiek nori principu organizuojamus pietus „Pancho užkandinė“ ir „Nord“. Tokią verslo vystymo idėją įgyvendinančių maitinimo vietų Vilniuje tikrai nėra daug, bet šiandieną pasidalinsiu su jumis dar viena atrasta ir už 7 EUR kviečiančią (pri)valgyti vieta – „Element“ restorano (įsikūręs Corner viešbutyje, T. Ševčenkos g.). Šį restoraną pasirinkau papietauti su draugėmis, tam, kad visos spėtume laiku sugrįžti į darbus skirtinguose Vilniaus rajonuose – vis dėlto laisvas maisto pasirinkimas tikrai pasiteisina.

 

Atvykome pietų truputį po 12 valandos ir kadangi buvau iš anksto rezervavusi staliuką, jokių nesklandumų dėl vietos trūkumo kaip kitiems išalkusiems nekilo. Stebint situaciją, mano rekomendacija - ateiti vėliau, žinoma, galintiems vėliau pietauti.

 

Pietų variantai tądien buvo: agurkinė ir kreminė moliūgų sriubos (kasdien būna dvi skirtingos), naminės vištienos dešrelės, jautienos troškinys su pupelėmis, polenta su saulėje džiovintais pomidorais, garnyrui: duonelė su įvairiomis užtepėlėmis, bulvių košė, grikiai bei įvairios salotos ir daržovės. Ir visa tai kiekvienas gali rinktis, degustuoti, kartoti ir valgyti, kiek tik nori už minėtą 7 EUR asmeniui sumą! Ar reikia pamotyvuoti, kad stalo vanduo, sultys, kava ir desertas įskaičiuoti taip pat?

 

Ar skanu? Žinoma, kada atėjau gana išalkusi, akys norėjo visko, bet skrandis suprato – pasirink ir valgyk saikingai. Tad tą ir padariau bei paragavau kreminės moliūgų sriubos, kuri tikrai buvo kreminė ir tikrai moliūgų. Būna pasitaiko, kad iš kremiškumo virtuvė pameta pagrindinį ingredientą ir jo skonio nebelieka. Čia su sriuba viskas buvo gerai, dar šalia prisitepiau išbandyti skirtingų gardžių užtepėlių.

 

Karštųjų patiekalų pasirinkau vėlgi saikingai, bet... įsidėjau paragauti visų. Negalėjau kitaip, o ir vieno vienintelio kažkaip neišsirinkau. Nors vištienos dešrelės ir bendrai visos dešrelės nėra fotogeniškiausias patiekalas, bet užtat skonis man patiko. Jautiena neplūduriavo riebiame padaže, o buvo sodriai ištroškinta su pupelėmis ir išlaikė savo sultingumą. Polenta, pagaminta iš kukurūzų miltų, manęs labai nesužavėjo, buvo gana sausa, tad gelbėjo tik garnyrui pasirinktos įvairios daržovės.

 

Reziumuojant, tai nėra valgyklos ar koks nors greitai ir bet kaip pagamintas maistas, jis skanus ir kasdien vis kitoks.

 

Ar greita? Atvykus labai tradiciniu pietų metu, dauguma staliukų jau buvo užimti arba ant jų uždėtos rezervacijos su klientų vardais. Grūsties prie maisto tikrai nebuvo, bet palaukti natūraliai susiformavusioje žmonių eilėje truputį teko. Bendrai toks maisto pateikimo principas labai pasiteisino, nes greitai pasiėmus maistą, lieka daugiau laiko maloniam pokalbiui.  

 

Kas įdomu? Jau aprašytas principas – bufetas tikrai yra gana unikalus atvejis Vilniuje, o dar ir maistas yra įdomus, kiekvieną dieną skirtingas ir svarbiausia, kad skanus. Interjeras estetiškas ir jo neįpareigojantis paprastumas visai žavi. O dar kai matai, kad aptarnaujantis personalas gerai palaiko tvarką – patinka tik labiau.

 

Dar įdomu tai, jog penktadieniais dienos pietūs būna įkvėpti kurios nors šalies virtuvės, tad skonių įvairovę čia tikrai bandoma užtikrinti.

Trumpa išvada, kad Vilniuje galima ant rankų suskaičiuoti maitinimo vietas, kurios kasdien ir be papildomų rezervacijų pietus organizuoja bufeto principu, tad šį restoraną vienareikšmiškai verta aplankyti ir išbandyti kasdien skirtingų bei spalvingų patiekalų.

 

Atsiskaitymas galimas tiek kortele, tiek grynais.

 

„Element“ įsikūręs „Corner“ viešbutyje, T.Ševčenkos g. 16, Vilnius. Restoranas dirba pirmadieniais – penktadieniais 11:30 – 22:00 val., šeštadieniais 12:00 – 22:00 val., o sekmadieniais ilsisi.

Kasdien pietų meniu ir kitą informaciją galite rasti jų Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/elementrestoranas

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload