Atrastos unikalios lauko terasos

June 27, 2018

Nežinau, kaip tau,  mielas skaitytojau, bet man vasara jau įsibėgėjo! Ir nors kalendoriuje mes dar skaičiuojame tik pirmojo vasaros mėnesio pabaigą, bet gerų orų lepinami dauguma iš mūsų jau spėjome tiek pailsėti prie ežero, tiek išbandyti įvairiaspalves kavinių bei restoranų lauko terasas per savo pietų pertraukas ar vakaro metu.

Kalbant apie terasas, tai vieniems restoranams natūraliai pasiseka ir jie turi terasą įdomiuose vidiniuose kiemeliuose, kitiems reikia labiau pasistengti ir grožį bei patrauklumą svečių akims (ir jų „Instagram“ profiliams) sukurti patiems. Aš pasivažinėjau po Vilnių ir šiandieną noriu pasidalinti savo įspūdžiais iš keturių terasų, kur atradau tai, ko nesitikėjau!

 

 "Panama Food Garden" (Žvėrynas)

Šiai vietai pristatyti tiktų toks reklaminis šūkis: „Jeigu nenori išvažiuoti iš miesto, bet nori pasijusti kaip miške, kviečiame apsilankyti!”. Gal tai ir nėra originaliausias pjerui sakinys, bet jis tikrai atspindi šio restorano esmę – atrandi tarp medžių pasislėpusią unikalią vietą. Aš apie Žvėryne esantį „Panama Food Garden“ restoraną, kurio kieme stovi dar ir labai neįprastas statinys.

 

Intrigą dėl šio statinio išlaikysiu iki kitos pastraipos (nekantriausi, galite užmestį akį iškart) ir pratęsiu savo įspūdžius apie užsisakytą dienos pietų patiekalą – baklažanų ir pomidorų užkepėlę, kuri kainavo 5 EUR, o stalo vanduo - nemokamai.

 

Nors lankytojų buvo tikrai gausu, bet mano vienas užsisakytas patiekalas ant stalo atkeliavo labai greitai ir labai karštas. Gavau žodinį aptarnavusio personalo įspėjimą, kad keptuvė, kurioje šis patiekalas buvo pateiktas, yra karšta, tad aš neskubėdama pradėjau fotografuoti. Užkepėlei pravėsus, aš su malonumu ją valgiau ir džiaugiausi savo sprendimu pasirinkti vegetarišką variantą, kuris buvo charizmatiškas ir gardus.

 

Tikiu, kad suintrigavau, parašiusi apie neįprastą jų kiemo statinį, tad laikas papasakoti plačiau – tai yra šiltnamis, kuris stovi šios vietos kieme. Apskritai kiemas ir terasa jame yra labai jaukūs, pakabintos lemputės, yra lesyklėlė ir daug visokių jaukių mielų daiktų pridėta. Šiltnamyje taip pat yra sėdimų vietų bei šis statinys labai jaukiai panaudojamas įvairioms šventėms. Sprendimas gana neįprastas, terasa (ypatingai vasarą) yra be galo gražiai žaliuojanti ir tikrai verta apsilankymo.

 

„Panama Food Garden”, Vykinto g. 17A, Vilnius

Jų Facebook paskyra: https://www.facebook.com/panamafoodgarden/

 

"Vathaitau" (Naujamiestis)

Noriu pasidalinti su tavimi įspūdžiais iš vienos įdomios J. Basanavičiaus gatvės kiemuose įsikūrusios maitinimo vietos – „Vathaitau“, kur su drauge atvykome papietauti apie 13.00 val. Užsisakėme dienos pietų patiekalą - Phad Tau (ryžiniai makaronai su vištiena/tofu, cukinija, kiaušiniu, sojų pupelių daigais, žemės riešutais). Kaina 5 EUR, stalo vanduo nemokamai.

 

Dienos pietų makaronai buvo gardūs, visi ingredientai tinkamai paruošti ir savo vietoje. Kad būtų dar ryškiau, išsispaudžiau citrinos griežinėlį ir truputį užsipyliau aštraus padažo. Porcija tikrai didelė, pateikimas tvarkingas. Vis dėlto yra ir vienas trūkumas – labai lėtas aptarnavimas, kuris toks, nes pietų metu dirbo vos vienas aptarnaujantis žmogus.

 

Bet vis dėlto mane labiausiai nustebino, kad tokioje vietoje – vidiniame kiemelyje yra įsikūrusi tokia smagi vieta su labai jaukia terasa. Terasa nėra didelė, joje penki staliukai, prie kurių patogiai gali susėsti iki 7 asmenų. Jaukumą sustiprina ir žavūs stalų skėtukai, kurie tave tikrai nukelia į Aziją. Viduje erdvė irgi nėra didelė, gana tamsi, tad kada šilta, kviečiu išbandyti būtent šios vietos lauko terasą!

 

„Vathaitau“, Jono Basanavičiaus g. 37, Vilnius
Jų Facebook paskyra: https://www.facebook.com/Vathaitau/

 

 „Plento Grill & Wine“ (Saulėtekis)

Važiuojant Nemenčinės plentu, šį restoraną galėtum labai lengvai pravažiuoti, nes tikėtis, kad kažkas unikalaus yra virš tinklinės maisto prekių parduotuvės yra gana naivu. Vis dėlto tokių vietų taip greitai nurašyti nereiktų, nes kai atidarai sunkias „Plento Grill & Wine“ restorano duris, patenki į labai jaukią ir skoningai įrengtą restorano erdvę, kuri toliau prasitęsia ir iki įspūdingos lauko terasos. Terasa didelė, tad joje sustatyti įvairaus dydžio staliukai, krėslai – sūpuoklės ir tiesiog daug mažų mielų interjero detalių. Turiu pripažinti, kad visa tai mano pietus padarė tik dar malonesniais.

 

Pietums su kolegomis užsisakėme pietų pasirinkimą – kukulaičių sriubą ir kiaulienos šašlykų. Toks mėsingas komplektas čia kainavo 5,5 Eur, stalo vanduo nemokamas.

Sriuba buvo nei per karšta, nei per šalta, nei per tiršta ar skysta. Joje buvo daug daržovių ir po du didelius mėsos kukulius. Sriuba soti, o ir pati porcija ne vaikiška. Šalia sriubos buvo pateiktos dvi minkštos šviesios duonos gabalėliai. Mums patiko tiek vaizdas, tiek skonis.

 

Antrojo patiekalo laukėme su nekantrumu, juk armėniški šašlykai – tikra legenda! Bet sulaukę jų liūdnai nusišypsojome – lėkštėje gulėjo vos trys gabaliukai. Dabar tenka pripažinti, kad su išvadomis paskubėjome, nes po pietų visi džiaugėsi kaip tik tokių porcijų dydžiu. Nelikome alkani, bet ir nepersivalgėme, kad būtų sunku grįžti į darbus. Tiesa, patys šašlykai mums pasirodė truputį per sūrūs, o prie šalia pateikto garnyro dar labai puikiai būtų derėję žirneliai ar salotos su šlakeliu aliejaus. Nežinau, ar tai būtų labai armėniška, bet tokie mūsų pasiūlymai.

 

„Plento Grill & Wine“, Nemenčinės pl. 33, Vilnius
Interneto puslapis: http://www.plentogrill.lt/

 

„Valgomasis“ (Naujamiestis)

Pradėkime nuo įdomybių ir vietos, kuri tikrai yra labai neįprasta - tarp gėlių paviljonų įsikūręs restoranas „Valgomasis“ nėra labai lengvai randamas, bet gėlių pardavėjos jau tikriausiai įpratusios išgirsti klausimą dėl šios vietos ir kelią parodo teisingą. Ne, nesuklydau, atvykus nusipirkti gėlių, galite visai šalia ir papietauti – ką aš puikiai ir padariau.

 

Tądien pietums pasirinkau šaltibarščius bei salotas su antiena, bulvėmis ir burokėliais. Toks komplektas man kainavo 7 EUR, stalo vanduo nemokamas.

 

Nuotraukoje pamatysite sriubos indelį ir neabejoju, jog nustebsite – šaltibarščiai balti! Tai vėlgi ne klaida, o įdomus sprendimas pateikti mūsų visų vasarą taip mylimą šaltąją sriubą. Trinti burokėliai, kiaušinis sriuboje yra, bet jie nugrimzdę ir tik gerai išmaišius, sriuba įgauna mums jau atpažįstamą rožinę spalvą. Unikalus pateikimas, o ir skonis unikaliai geras!

 

Valgytos salotos su antiena manęs taip stipriai nesužavėjo, o gal ir mano lūkesčiai jau buvo per daug iškelti. Bendrai vis tiek buvo gardu ir labai sotu. Maistas pateiktas apgalvotai, estetiškai ir dienos pietų variantai nėra kotletukai su bulvių koše, tad pagyrimas virtuvei už kūrybą.

 

Grįžtant prie šios apžvalgos temos, tai taip - ši vieta turi labai jaukią terasą, kuri yra kelis kartus didesnė už erdvę viduje, tad pasinaudokite proga ir būtinai apsilankykite čia vasarą!

 

„Valgomasis“, J. Basanavičiaus g. 44, Vilnius

Facebook paskyra: https://www.facebook.com/valgomasis/

 

 

 

Share on Facebook
Please reload