9 drakonai

July 4, 2018

Praėję keli mėnesiai man buvo itin darbingi (taip, aš ne tik pietauju, bet dar ir dirbu „normalų“ darbą), o vienas iš įdomesnių projektų - turėjau galimybę kuruoti aukšto rango Kinijos delegatų viešnagę Lietuvoje bei tuo pačiu labiau pažinti šios šalies kultūrą, nes Kinijos dar nesu aplankiusi. Įdomybių netrūko, bet apžvalga ne apie mūsų svečių kultūrą ar papročius, o kaip jau įprasta „Pietų pertraukos“ tinklaraštyje – apie maistą.

 

Žinodama svečių darbotvarkę, maloniai nustebau sužinojusi, kad per vieną iš savo pietų pertraukų jie nusprendė aplankyti kinų restoraną – „9 drakonai“, kuris įsikūręs Konstitucijos prospekte. Sprendimas pavalgyti kinų maisto manęs nenustebino, daugiau – pasirinkta vieta, nes iki tada šiame ar tiksliau kitame, nes restorano pavadinimas jau yra pasikeitęs, restorane pietavau labai seniai ir specialaus noro sugrįžti nebuvo. Bet tikėtina, kad pasikeitęs pavadinimas, pakeitė ir daug kitų svarbių maitinimo vietai aspektų ir svarbiausia – užsitikrino gerą vardą net savo tautiečių tarpe.

 

Mes per pietus restorane Konstitucijos prospekte galėjome pasirinkti aibę skirtingų patiekalų (meniu įvairovė kinų restoranams tikrai būdinga), bet nusprendėme labai (ne)tradiciškai ir (ne)nuobodžiai. Pirmajam patiekalui – šaltibarščius ir jautienos pomidorinę sriubą (štai čia reiktų pažaisti su (ne) skliausteliais), kurios abi kainavo po 1,5 EUR. Pagrindiniai patiekalai buvo jau tikrai tradiciniai: saldžiarūgštė vištiena „Guobao“ ir saldžiarūgščiai aštri vištiena „Gongbao“ su žemės riešutais, kurie atitinkamai kainavo po 4,35 EUR. Stalo vanduo 1,1 EUR.

 

Ar skanu? Nesijuokite, kad pasirinkome tokias sriubas tokiame restorane, bet taip – turiu pripažinti, kad tai nebuvo pats geriausias sprendimas, nes tiek šaltibarščius, tiek jautienos pomidorinę sriubas esame valgę daug skanesnes. Jos nebuvo nevalgomos, bet ir tikrai ne tokios, dėl kurių galėtum nominuoti kinų restoraną kaip geriausiai maišantį mūsų lietuviškąją rožinę sriubą. Daugiau komentarų nebereikia, išvada aiški.

 

Štai antrieji patiekalai tikrai verti pagyrimo ir dar vieno ar keletos apsilankymų – patiekalai ne kokie marmalai, krakmolo čia beveik nesijaučia, pažadai nepersaldinti ir tas mums labai patiko. Iš tiesų tokį komentarą girdėjau ir iš kolegų, kurie žinojo apie garbingų svečių apsilankymą šiame restorane – tradiciškai kinai krakmolo į savo patiekalus arba nededa arba deda tikrai mažiau nei tą daro mūsų šalyje prie klientų bandantys prisitaikyti kinų restoranai. Porcijos labai didelės, pateikimas tvarkingas.

 

Ar greita? Atvykome jau labai stipriai po tradicinio pietų laiko – apie 14:30 val., tad tuo metu lauko terasoje buvo užimti vos keli staliukai, o viduje dirbo tik personalas. Mus aptarnavo bei maistą pristatė labai operatyviai. Labai neskubėjome ir net truputį specialiai laukėme, kada atneštas maistas pravės (galima būtų taip ir neužkaitinti), tad mūsų pietų pertrauka truko apie 40 minučių.

 

Kas įdomu? Šis restoranas kaip ir daugelis kitų klientus vilioja plačiu meniu, bet turiu pripažinti, kad ir didesnėmis kainomis. Ir tai nėra blogai, nes čia gausite kiek kitaip pagamintą šviežią skanų maistą, kuris leis bent truputį pažinti tolimąjį kraštą.

Interjero įdomybių labai didelių nėra, tradiciškai pamatysite įvairių kiniškų atributų, besisukančių stalų bei lietuviško alaus gamintojo reklaminių stendų.

Pamatyti pavadinimą „9 drakonai“ galite ir ne tik Konstitucijos prospekte, tokiu pat pavadinimu restoranai veikia ir dar trijose vietose: PC „Ozas“, šalia „Ogmios miestas“ ir Antakalnyje.

 

Trumpa išvada ar išvados: a) neeksperimentuokite su lietuviškų patiekalų užsisakymu kinų restoranuose bei b) jeigu turėsite svečių iš Kinijos, kurie bus pasiilgę kinų maisto, šis restoranas turėtų jiems patikti. Žinoma, turėtų patikti ir ne tik jiems, o ir visiems mėgstantiems šios šalies virtuvę.

 

Restorano „9 drakonai“ adresas Konstitucijos pr. 23, Vilnius. Darbo laikas: pirmadienis – penktadienis 9:30 – 23:00, šeštadieniais 11:30 – 23:00 ir sekmadieniais 11:30 – 22:30. Interneto puslapis: http://devynidrakonai.lt

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload