Wraperia Suppa Kebs

October 10, 2018

Turiu iškart įspėti, kad ši „Pietų pertrauka“ apžvalga skirta mėgstantiems netradicines vietas ir dar mažiau tradicinius patiekalus savo pietums. Bent jau aš noriu tikėti, kad pietums dažnai to nevalgote, o jeigu ir valgote, neįsižeiskite, bet geriau taip daryti nereikėtų. Šįkart aš apie lietuvių labai mylimą patiekalą – kebabus, kurie ims ir po dešimties metų taps saugomi mūsų šalies kulinarinio paveldo dėl jų įtakos XXI a. visur skubančiam ir vis laiko neturinčiam žmogui.

 

Kas bus ateityje pamatysime, o šiandiena kalba faktais, jog kebabai kaip patiekalas išlieka populiarus visos paros metu, o šį patiekalą gaminančių vietų plėtra tokia greita, kad man reikėtų ne mažiau kelių mėnesių, norint jas visas aplankyti. Tik problema, kad visų jų lankyti nenoriu ir jeigu vis dėlto nusprendžiau per savo pietus suvalgyti kebabą, pasirinkau vieną iš kebabus gaminančių lyderių – „Wraperia Suppa Kebs“, kur lankiausi jų „namelyje“ Antakalnyje.

 

Kartu su kolege į kebabinę atvykome apie 13 valandą, susipažinome su jų pakankamai siauru meniu, kuris vienodas nesvarbu, ar atvykote pietų ar naktipiečių, išsirinkome, užsisakėme ir jau po dešimties minučių pradėjome valgyti. Mes pietums užsisakėme: Vilniaus klasikinį kebabą (daug daržovių ir jautienos) wrap‘e (tortilijoje) su maža porcija bulvyčių ir gėrimu, už šį derinį sumokėjome 6,3 EUR. Dar galėjome rinktis Berlyno reivo kebabą su feta ir karštomis daržovėmis ar vegetarišką kebabo versiją su falafeliais. Visus kebabus galima rinktis tortilijoje, pitoje ar lėkštėje, pagardinti specialiais agurkiniu, česnakiniu ar alyvuogių padažais, tad tik turėk fantazijos ir tavo pietūs čia kasdien gali būti skirtingi. Tik ar tavo pietūs čia turi vykti kasdien?

 

Ar skanu? Kaip ir yra pristatomas Vilniaus klasikinis kebabas, jis tikrai turėjo labai daug daržovių (tokių tradicinių kaip agurkas, pomidoras, raudonieji svogūnai, kopūstais, ir mažiau tradicinių kaip kukurūzai, morkos, ridikėliai) ir minkštos jautienos, o mūsų pasirinktas agurko su provanso žolelėmis padažas tik papildė visų komponentų skonį. Lavašas traškus, ingredientų proporcijos išlaikytos, su padažu nepersistengta. Buvo gerai, spalvinga, estetiška ir sotu, nors ir pasirinkome mažas porcijas.

 

Ar greita? Su kebabais, jų užsakymu ir valgymu vyksta nuolatinė dinamika. Gražu žiūrėti, kaip operatyviai dirba ir tortilijas suka darbuotojai, kaip kiti gamina kavą ar priima užsakymus. Tad ir šiame namelyje, kuriame tuo metu dirbo trys jauni žmonės, viskas vyko labai operatyviai ir su tam tikru atsipalaidavimu ar kitaip jį pavadinčiau džiazu. Mūsų pietūs truko mažiau nei pusvalandį, neskubėdamos pietavome vietoje.

 

Kas įdomu? Viršuje pateikiau daugiau retorinį klausimą dėl dažno kebabų valgymo, nes neįsivaizduoju žmogaus, kuris kasdien ar kitaip intensyviai galėtų juos valgyti (nors esu apie vieną tokį skaičiusi žurnale), bet kartu ir pati nesu jų priešė ir jeigu noriu, suvalgau kebabą tiek pietums, ar vakarienei. Sveikuoliai, prašau nesmerkite.

 

„Wraperia Suppa Kebs“ į rinką atėjo su misija išgirti mus visus čepsint dėl jų gastronautiškų sprendimų į kebabus sudėti ne tik daug kopūsto, bet juos paįvairinti spalvingesniais ir šviežiais produktų deriniais. Mano nuomone, jiems jau pavyko išgirsti dešimtis tūkstančių žmonių čepsint, nes atgarsiai apie šią vietą atviliojo netgi mūsų Prezidentę (būtų labai įdomu išgirsti valgant ir ją).

 

Viršuje, komentuodama jų siaurą meniu, nepaminėjau dar vieno patiekalo. Apie jį reikia atskiros pastraipos, nes taip, ponios ir ponai, šis kebabų tinklas jums gali pasiūlyti paragauti pačio brangiausio pasaulyje „wrap‘o“ už 28 EUR su centais! Šis branguolis gaminamas, naudojant tokius produktus kaip gruzdinta krokodiliena, tikras aukščiausios prabos valgomas auksas bei trumų padažas. Užsisakę šį patiekalą kartu jūs atliksite ir gerą darbą, nes pasak šį tinklą koordinuojančių asmenų pusė pinigų už šio egzotinio patiekalo pardavimą keliaus labdaros fondams. Praėjusiais metais 50% už šį patiekalą surinktos sumos buvo skirta gyvūnų prieglaudai.

 

Trumpa išvada, kad jeigu jau prezidentai neaplenkia šios vietos, tai ir tau, mielas skaitytojau, bent jau iš smalsumo apsilankyti čia irgi verta. Mano kitas apsilankymas bus paragauti Berlyno reivo ar kebabo su krokodiliena.

 

Wraperia Suppa Kebs“ adresai: Laisvės pr. 125, Antakalnio g. 77 ir Saltoniškių g. 9, Vilnius.

 

Jų interneto puslapis http://wraperia.lt, Facebook paskyra https://www.facebook.com/wraperia.lt/

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload