Le Bonjour

October 14, 2018

Prie gero greitai priprantama. Esate girdėję ar net patyrę šio posakio galią? Aš taip galėčiau apibūdinti savo praėjusią savaitę, kada kasdien pietavau toje pačioje vietoje – „Le Bonjour“ restorane (Vokiečių g. 24). Priminsiu, kad sulaukiau netradicinio restorano kvietimo ar kaip mes jį pavadinome iššūkio ­– savaitei pamiršti mano auksinę taisyklę ir kiekvieną dieną atvykti pietų pas juos, į tą pačią vietą, į tą patį restoraną. Prisipažinsiu, tokios rutikos niekada nesu turėjusi, bet juk kas nauja, tą visada įdomu išbandyti – ir štai aš jau „Le Bonjour“ klientė savaitei ir ne tik*.

 

Šiame prancūzų virtuvės restorane dienos pietų meniu keičiamas kasdien, bet jame visuomet rasite galimybę rinktis iš trijų karštų patiekalų (bent vienas tinkantis ir vegetarams), sriubos ar salotų, atsigaivinti įvairiais gėrimais bei pasmaližiauti, ragaujant jų kasdien kepamo sezoninio pyrago (restoranas kepa ir užsakomuosius tortus). Kainos nesikandžioja, papietauti čia galite iki 7 EUR.  Per visą savaitę paragavau tiek skirtingų patiekalų, kad net spėjau išsirinkti savo favoritus, dėl kurių vienų bus galima į šį restoraną sugrįžti.

 

Kalbu apie tokius ragautus patiekalus kaip kreminė morkų sriuba, kepta kalakutienos blauzdelė ar gnocchi su saulėje džiovintais pomidorais. Tiesa, ragavau dar kitų, bet šie trys įsiminė labiausiai, nes pavalgius, norėjosi pakartoti. Geras ženklas, kuris ne taip dažnai būna net ir pietaujant kasdien skirtingoje vietoje, nes ne visada spėji susipažinti su maitinimo vietos virtuvės pajėgumais.

 „Le Bonjour“ aš tą spėjau, kaip ir susipažinti su visuomet besišypsančiomis aptarnaujančiomis merginomis bei restorano vadove. Būtent pastarąjį momentą aš prarandu, taikydama savo auksinę taisyklę, nes restoranai neįsimena vieną kartą pas juos užklystančio kliento, o juk kartais yra malonu sulaukti dėmesio ir būti priimtai kaip senai gerai bičiulei.

 

Restorano patalpos yra labai erdvios ir patogiai suskirstytos į skirtingas sales, kurioms restorano vadovai jau yra sugalvoję ir pavadinimus. Pirmoji, įėjus į restoraną, yra Baro salė dėl natūraliai čia veikiančio baro, toliau pirmame aukšte rasite Vyno rūsio salę, kurioje greitai atsiras ir patraukli interjero detalė – didelė vyno lentyna. Dar viena, pati šviesiausia salytė – Gėlių bibliotekos, joje jaukiai jausis net puodeliui kavos užsukęs vienas lankytojas, nes kas gali būti geriau, jeigu ne galimybė paskaitinėti knygą ir atsigerti kavos jaukioje aplinkoje? Būtent tokia ir yra šios salytės idėja, mėgautis gėlių ir knygų kompanija. Turiu prisipažinti, kad tris dienas iš penkių mano pietūs vyko būtent prie vieno šioje salytėje esančio staliuko tiek dėl gero apšvietimo nuotraukoms, tiek dėl visos erdvės jaukumo.

 

Pristačiau jums tris sales, kurios visos yra pirmame aukšte, bet restorane veikia ir antras aukštas, kuriame viena didelė erdvė su daug keliaviečių staliukų arba, esant poreikiui, su vienu bendru. Ši salė yra labai tinkama ir patogi įvairioms šventėms, per jos langus matysi pačią Senamiesčio širdį - Vokiečių gatvę, bet kartu galėsi turėti privačią erdvę. Žinau, kad jau kelios vestuvės čia buvo švenčiamos, o kokios fiestos vyks ateityje – dar pamatysime. Esant tokiems šiltiems orams, pietauti galima ir lauke, prie staliuko, kurį yra pamėgęs ir juodaplaukis kaimynų katinas.

 

Tęsiant apie restorano interjerą, tai jis mane nukėlė į Provanso regioną Prancūzijoje. Šviesūs sienų tonai, kuriuose išryškėja šiurkšti ir nubalina tekstūra, baltos staltiesės, šviestuvai, įvairios kitos mielos detalės ir, žinoma, daugybė gėlių, kaip ir būna tikrame Provanse, dar kitaip vadinamame gėlių rojumi. Žaliuojanti siena lankytojus pasitinka iškart prie įėjimo, tad neabejoju, kad ji taps patrauklia vieta nusifotografuoti.

 

Dar viena maloni įdomybė – trečiadieniais šiame restorane pietausite su gyvos muzikos melodija! Mane praėjusį trečiadienį nustebino žavingoji akardeonistė Vaida, kurios pirštai grojo labai malonią foninę muziką.

 

* Trumpa išvada, pietauti vienoje vietoje man neatsibodo, o priešingai – labai patiko! Ryškios maisto spalvos, jauki aplinka, draugiškas aptarnavimas ir aš šį restoraną planuoju dar tikrai ne kartą aplankyti.

 

Restoranas „Le Bonjour“ dirba adresu Vokiečių g. 24, Vilnius. Jų darbo laikas šiokiadieniais

11:00 – 22:00 val., ketvirtadieniais – penktadienis dirba iki vidurnakčio, šeštadienį 12:00 – 00:00, sekmadienį 12:00 – 20:00 val.

Facebook paskyra: https://www.facebook.com/LeBonjourRestoranas/

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload