Kada pietūs atkeliauja pas tave: energijos suteikiantis maistas

October 30, 2018

Dėl viso XXI a. gyvenimo tempo darosi vis populiariau maistą užsisakyti į namus ar darbo vietą, tam, kad galėtume sutaupyti laiko. Mane ši tendencija nelabai džiugina ir aš dažniau lieku senamadiška laikytis savo auksinės taisyklės – kasdien stengtis pietauti skirtingoje vietoje. Bet, žinoma, ir man kartais įdomu ne pačiai keliauti pietauti, o sulaukti pietų pas save, tad šįkart pasidalinsiu būtent tokiais įspūdžiais – savo pietų pertraukos darbo vietoje, kur maistą man pristatė kompanijos „Kūno kultūra“ personalas.

 

Iškart užbėgsiu keliomis pastraipomis į priekį, kad apie maistą pristačiusią kompaniją papasakosiu žemiau ir kiek neįprasta forma – interviu su „Kūno kultūros“ įkūrėju ir vadovu Mykolu Lepeška. Pažadu, kad įdomybių apie Mykolą netruks, o dabar sugrįžkim prie maisto.

 

Darbingiems savo pietums sulaukiau pesto padaže marinuotos vištienos filė kepsnelių su perliniu kuskusu ir daržovėmis. Ką iškart svarbu paminėti, jog pietūs buvo įpakuoti ne tik į stilingas, bet ir iš augalų gaminamas pakuotes, tinkamas kompostavimui. Geras nūdienos sprendimas, galvojant apie tai, ką paliksim ateities kartoms ir bendrai pirmas vaizdas nenuvylė.

 

Nors maistas buvo pristatytas operatyviai ir šilumą saugančioje dėžėje, jis natūraliai truputį atvėso. Vis dėlto man pavyko įsitikinti, kad vištiena buvo minkštutėlė, o šalia pateiktas perlinis kuskusas – lengvas garnyras, kuris tuo pačiu suteikia tiek papildomų spalvų, tiek sotumo. Patiekalas neapsunkino, bet ir nebuvo taip, kad po jo skubėčiau užkandžiauti.

 

O tęsiant apie įdomybes, pristatau jums žadėtą interviu.

 

Mykolai, papasakok, kaip atsidūrei maisto industrijoje?

Esu Mykolas, jau tris metus UAB „Kūno kultūra“ įkūrėjas ir vadovas. Bet, žinoma, viskas prasidėjo nuo daug anksčiau. Prisimenu save, kai dar būdamas devynerių, pradėjau namuose kepti įvairius pyragaičius bei sulaukiau aplinkinių nuoširdžių pagyrimų. Taip tikriausiai atsirado pirmasis susidomėjimas, kuris, prasidėjus paauglystei, gana greitai išblėso, bet kažkas vis tiek liko.

 

Vėliau, studijų metais gyvenant savarankiškai, atsirado noras skaniai valgyti, nors gaminti pats gerai nemokėjau. Bet visada būna sprendimas! Aš jį radau: kartu su puikiai gaminančiu draugu pradėjome organizuoti vakarienes, į kurias kviesdavome kitus draugus ar pažįstamus. Aš buvau atsakingas už maisto supirkimą, draugas už gaminimą, o svečiams prisidėjus prie vakarienės finansiškai, mes visi kartu galėjome degustuoti ir pažinti įvairių virtuvių kultūrą.

 

Įdomus sprendimas, kuris tikriausiai vystėsi toliau?

Taip! Vėliau šis sprendimas išsivystė iki „GoodMood“ vakarienių idėjos, kada dar studijuodamas Italijoje, nusprendžiau kuo daugiau draugų supažindinti su italų filosofija mėgautis gyvenimu.

Šeštadieniais į sutartą vietą (dažniausiai į kurio nors iš svečių namus) rinkdavosi draugų draugai, mes pasamdydavome profesionalų šefą, kuris mums patiekdavo išskirtinę vakarienę. Į vieną iš tokių vakarienių Lietuvoje buvome pasikvietę netgi Michelin žvaigždutę turintį šefą iš Londono.

 

Dar buvo keli „GoodMood Travel“ variantai, kada keliavome Italijoje ir Prancūzijoje. Šiose šalyse patyrėme unikalias patirtis, gamindami kartu su vietiniais šefais, degustuodami kulinarinį šalių paveldą bei atrasdami vietas, apie kurias jokie TripAdvisor ar kiti rekomendaciniai tinklalapiai nerašo.

 

 

O kaip nutiko, kad visa tavo veikla sugrįžo į Lietuvą ir tu pats pradėjai maisto verslą?

Kūno kultūra prasidėjo vieną kovo mėnesio vakarą, kada žiemojau Balio saloje. Turėdamas daug laisvo laiko apmąstymams, supratau, jog galiu savo hobį paversti darbu. Visa patirtis su maistu pravertė ir taip išsivystė kompanija, kurios pagrindinė idėja - kultūringas požiūris į kūną. Dirbame su renginiais bei tiekiame dienos pietus į biurus ar kitas vietas, patys neturėdami savo kavinės. Tikime, kad mūsų pietūs įkrauna energijos veikti, nes to šiuolaikiniam aktyviam žmogui juk labiausiai ir reikia.

 

Dar vienas iš mano kuruojamų projektų – „Vilkinė“, kur jau antrą sezoną iš eilės kviečiame svečius šeštadienį ir sekmadienį vėlyvųjų pusryčių į mūsų autentišką sodybą visai netoli Vilniaus. Čia pat turime savo daržą, tad mūsų patiekalai būna sezoniški ir pagaminti iš mūsų pačių užaugintų daržovių.

 

Ką įdomaus Mykolas veikia be dalyvavimo Horeca sektoriuje?

Esu diasporos profesionalų tinklo GLL steigėjas, kurio pagrindinis mintis – jungti po pasaulį išsibarsčiusius profesionalus prisidėti prie Lietuvos gerovės kūrimo.

 

Taip pat šiuo metu lankau profesionalius šampano kurus bei keliauju atrasti ne tik naujų šalių, bet ir jų gastronomikos pusę. Dar aš „prekiauju“ hedonizmu, kuo ir pats asmeniškai labai tikiu.

 

 

„Kūno kultūra“ interneto puslapis: http://www.kuno-kultura.lt/

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload