Natali

November 7, 2018

Yra toks posakis „Į darbą kaip į šventę“, o aš šįkart norėčiau jį perfrazuoti į „Į pietų pertrauką kaip į šventę“, nes vieta, kurioje pietavau ir apie kurią noriu jums papasakoti, būtent ir yra pritaikyta šventei kasdien. Ilgos preambulės nerašysiu, nes dėmesio turi sulaukti ne ji, o mano aprašomas restoranas – „Natali“, kuris įsikūręs judrioje Žalgirio gatvėje, Vilniuje. Gal ir neišryškėja, pravažiuojant pro šalį, bet jis įsikūręs vieno administracinio pastato antrame aukšte ir savo svečius gyvenimą švęsti kviečiantis nuo 2011 metų. Kodėl aš tiek daug rašau apie šventes? Perskaitysite prie įdomybių, o dabar tradiciškai pasidalinsiu įspūdžiais apie savo pietų skonį ir greitį.

 

Pietavau pirmadienį, bet ant stalo galėjau pamatyti visos būsimos savaitės verslo pietų meniu. Tądien galėjau rinktis iš burokėlių sriubos su bandele (1,30 EUR), daržovių salotų su rūkyta vištiena (1,50 EUR), brandinto kiaulienos kepsnio su šalavijų padažu, bulvių gratinu ir šviežių daržovių salotomis (4 EUR), vištienos petukus su saldžiarūgščiu bruknių padažu, ryžiais ir korėjietiškomis morkomis (3,8 EUR) bei bulvinius blynus su voveraitėmis (3,5 EUR).

 

Kadangi pirmadieniais darbe turime tradiciją visi kartu pusryčiauti, o pusryčius organizuotis gana sočius, tai šiai pietų pertraukai pasirinkau užsisakyti tik antrąjį patiekalą – vištienos petukus su garnyru. Sumokėjau kaip ir nurodyta – 3,8 EUR.

 

Ar skanu? Kaip čia pasakius. Ir taip ir ne, nes nors ir pati vištiena buvo minkšta, neperkepta, neplaukė aliejumi ir dar kaip nors nebuvo sugadinta, bet tas visiškai pirktinis bruknių padažas ir pašildyti ryžiai stipriai liūdino. Dėl padažo tai aš pakartosiu savo rekomendaciją, kurią jau esu rašiusi ne apie vieną kavinę ar restoraną – pilkite padažą atskirai į indelį ir leiskite kiekvienam laisvai mąstančiam ir savo skonį pažįstančiam klientui pasirinkti, kiek jis nori savo patiekalą jame mirkyti. Juk nesunku, o ir gražus stiklinis indelis pridėtų grožio akims.

Korėjietiškas morkas irgi esu pirkusi prekybos centruose ir jos man patiko, tad jeigu jos ir pirktos iš ten, tai skonis vis tiek toks pat geras. Pateikimui pretenzijų neturiu, jis tvarkingai nuobodokas.
 

Ar greita? Jeigu maistas su mano džiaugsmo lygiu balansavo, tai greitumas ir bendrai mane aptarnavusio vyro profesionalus bendravimas buvo puikus. Turiu pabrėžti, kad mane maloniai nustebino aptarnaujančio personalo tvarkinga restoraninė apranga, bendravimo manieros ir operatyvumas. Žinoma, pietaujančių srauto tuo metu tikrai nebuvo, tad mano pietūs truko apie 20 minučių. Noriu tikėti, kad šie žmonės myli savo darbą, nes darbas (ar darbdavys) juos turėtų mylėti tikrai.

 

Kas įdomu? Gerai, jau grįžtu prie viršuje minimų švenčių. Šiame restorane mane labiausiai nustebino interjeras, nes čia net per dienos pietus gali pasijusti, jog esi vestuvių ar kokio nors garbingo jubiliejaus puotoje. Nejuokauju! Baltos staltiesės, sietynai, kilimai ant sienų (ir jie čia!), masyvaus audinio užuolaidos, veidrodžiai ir tu – pavargusi nuo pirmos dienos pusės darbų, bet tokioje aplinkoje išliekanti pasitempusi. Ir čia aš labai rimtai turiu pripažinti, kad sudėjus aptarnavimą ir interjerą, prisiminus tik vištieną su korėjietiškomis morkomis, išeina visai nebloga šventė net ir pirmadienį.

 

Dar įdomybė šiame restorane yra specialūs maisto kuponėliai, kurie galioja ir šalia mano darbo esančioje „Žvėryno smuklė“. Būtent šią smuklę ir dar Vilniaus apylinkėse prie Karvio ežero esantį dvarą valdo ta pati įmonė. Restorane rastas kuponėlių lapas pasirodė labai populiarus, nes buvo toks visas gerokai paglamžytas, tikriausiai perėjo per daug klientų rankų.

 

Atsiskaitysite čia tiek grynais, tiek kortele.

 

Trumpa išvada, džiaugtis ir švęsti gyvenimą yra gerai, tą lengvai padarysite ir šiame restorane. Aš čia kartą jau apsilankiau ir toliau savo laimės hormonus kaupsiu kitose vietose.

 

bet aš asmeniškai pasirinksiu kitus būdus ir kitas maitinimo vietas savo džiaugsmui įprasminti - vieno apsilankymo šiame restorane man pakaks.

 

Restoranas „Natali“ dirba adresu Žalgirio g. 92, Vilnius, darbo laikas pirmadieniais – ketvirtadieniais 10:30 – 20:00, penktadienį iki vidurnakčio, šeštadienį 12:00 – 23:00, o sekmadienį 12:00 – 20:00 val. Jų interneto puslapis: https://www.eventguru.lt/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload