KingWinn

November 18, 2018

Turiu prisipažinti, kad šią apžvalgą ruošiu jau praėjus kelioms dienoms po pietų pertraukos aprašomoje maitinimo vietoje, nes norėjosi, kad nuslūgtų visos negatyvios emocijos. Taip, kaip jau supratote, šįkart apžvalgoje panegirikos beveik nebus. Pateikiu savo pietų pertraukos įspūdžius iš vaflių kavinės „KingWinn“ Vilniuje.

 

Specialaus dienos pietų meniu ši vieta neturi, tad peržiūrėjau jų bendrąjį meniu ir pasirinkau vaflį su sūriu įdaru: jautiena, marinuotais agurkėliais, svogūnėliais, sūriu „Džiugas“ ir salotomis. Už vidutinę šio patiekalo porciją sumokėjau 5 EUR. Visus kitus galimus iš anksto sukomplektuotus derinius matysite nuotraukoje, o, žinoma, visuomet galite susikurti savo vaflį patys.

 

Ar skanu? Nežinau, ar čia tik mano pasirinkimas buvo toks blogas, nes mačiau nemažai influencerių kviečiančių išmėginti skaniųjų kavinės vaflių. Na, čia gali būti ir kita priežastis, kodėl jie kviečia, bet viskas gerai. Atsakant į klausimą, buvo neskanu ir tai buvo viena blogesnių mano pietų pertraukų.

 

Po kelių minučių po užsakymo priėmimo sulaukiau kvietimo atsiimti patiekalo prie baro. Pirmoji reakcija buvo nukreipta į plastikinius indus, bet čia daugiau pasidalinsiu prie įdomybių. Nufotografavau patiekalą, pradėjau valgyti ir labai greitai supratau, kad jo nepabaigsiu. Vos šiltas vaflis buvo visiškai niekuo ypatingas, o ant jo uždėtas garnyras sukėlė ironišką šypseną – ant jo buvo pirktinio jautienos kumpio griežinėliai, viename šone du salotos lapai, o kitame – agurkėliai, svogūnėliai ir sūris. Prieš užsisakant šį patiekalą, aš tikėjausi tikros jautienos mėsos, o sulaukusi pirktinio kumpio, taip ir likau stipriai nepateisinusi savo lūkesčių. Tikriausiai sakysite, kad pati kalta, ir būsite teisūs, bet iš kavinės Gedimino prospekte ir jų kainodaros, taip blogai tikrai nesitiki.

Taip pat nelabai supratau, kaip visus ingredientus turėčiau susipjaustyti ar susidėti, kad atsiskleistų koks nors patiekalo skonis, nes dabar pasijaučiau, jog valgau mėgėjiškai pagamintą netradicinį sumuštinį, vaflį panaudojant vietoje duonos. 

 

Ar greita? Kada pietų metu kavinėje esi visiškai viena, maisto užsakymas ir atidavimas vyksta prie baro bei paragavus patiekalą, supranti, kad jo nebenori, tai taip – čia viskas vyksta labai greitai. Neužtrukau net 15 minučių ir liūdna išėjau atgal į ofisą.

 

Kas įdomu? Tai, kad atėjus iš išorės (ir vidaus) labai patraukliai atrodančią vietą, atrasi maisto užsakymo ir atsiėmimo principą prie baro jau yra įdomu. Bet tai nėra kažkokia savaiminė blogybė.

Didesnė blogybė yra tai, jog ši kavinė naudoja plastikinius ir popierinius indus, nors visiškai nesuprantu, kodėl negalėtų įsigyti kad ir pigiausių, bet tikrų įrankių ir lėkščių? Turiu pasikartoti, bet iš vietos, įsikūrusios pagrindinėje Vilniaus gatvėje, o ne Open Kitchen‘e to nesitikėjau.

 

Tiek dėl patiekalo receptūros, tiek dėl plastikinių įrankių naudojimo, aš pasiteiravau aptarnavusio vaikino, bet jis, deja, negalėjo nieko plačiau pakomentuoti, išskyrus, kad vykdo tai, kas yra priimta. Suprantu jį.

 

Trumpa išvada, bet šios kavinės vaflių karalystė yra labai skurdi ir savo pietų čia pakartoti nenorėčiau.

 

„KingWinn“ kavinės įsikūrusios Vilniaus g. 15, Kaunas, Gedimino pr. 56, Vilnius ir Vilniaus g. 158, Šiauliai. Darbo laikas nurodytas jų Facebook paskyroje: 

https://www.facebook.com/KingWinnLT/

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload