Įspūdžiai iš bendros #PietųPertrauka @ Gardumėlis

December 5, 2018

Jau aštuntą kartą kviečiau tave ir visą „Pietų pertrauka“ bendruomenę kartu papietauti – atvykti į bendrą #PietųPertrauka No. 8, kuri šiemet simboliškai uždarė kalendorinį rudenį ir pasitiko žiemą! Taip, nors buvo tikrai šalta diena, bet kartu papietauti susirinkome šešios žavios merginos: Greta, Justė, Liucija, Urtė, Monika ir aš – Roberta.

 

Šių pietų vietos pasirinkimą lėmė tiek faktorius, jog čia dar nebuvau pietavusi, tiek mano pažintis su jų rinkodara besirūpinančia Juste, su kuria ankstesnių pietų metu kilo idėja bendrus pietus organizuoti restobare „Gardumėlis“ (J. Basanavičiaus g.).

 

Ant šio restobaro iškabos yra užrašyti 2003 metai, kurie byloja šio prekės ženklo gyvavimą jau daugiau nei penkiolika metų. Tikriausiai pagalvojote, kad J. Basanavičiaus gatvėje šios vietos tiek metų atgal tikrai nematėte ir būsite teisūs, nes „Gardumėlis“ pirmiausia žmonėms yra pažįstamas kaip nuostabiais kepiniais garsėjanti kepykla Nidos centre, kuri būtent ir gyvuoja taip ilgai. Kaip pasakojo Justė, šeimos verslui sėkmingai vystantis pajūryje, buvo nuspręsta kepyklos konceptą praplėsti ir į sostinę atvykti su restobaro idėja.

 

Tęsiant apie pietus, dauguma mūsų pasirinkome naminius makaronus žuvimi, grybais, pomidorais ir citrininiu padažu (5,5 EUR), dar buvo pasirinktas kiaulienos troškinys su daržovėmis ir tamsiu alumi (5 EUR) bei iš bendrojo meniu salotos su traškia vištiena (5,5 EUR). Stalo vanduo nemokamai, taip pat dovanų gavome ir po gardų naminį „Gardumėlis“ vaflį su jų gamybos ledais.

 

Visos kartu pietavusios merginos gyrė savo pasirinkimus, galbūt tik kiaulienos troškinys buvo pakankamai įprastas ir patiekalo charizmos neparodė. Atvirkščiai galima pasakyti apie makaronus ir salotas, kurie buvo tokie geri kaip ir atrodo nuotraukose. Aš pakankamai atsargiai rinkausi makaronus, nes su žuvimi jų įprastai nevalgau, bet kadangi pietavome ketvirtadienį – žuvies dieną, savo pasirinkimu tikrai nenusivyliau – patiekalas buvo spalvingas, o porcija labai soti. Kartu pietavusi Greta taip pat labai gyrė savo pasirinktas salotas, kuriose visi ingredientai lėmė labai gardų skonį.

 

Moteriška mūsų pietų pertrauka truko truputį daugiau nei valandą, bet buvo smagu girdėti apie tarpusavyje nepažįstamų žmonių rastus bendrus interesus ir pomėgius. Formatą būtinai kartosime, o ir restobaro nepralenksiu kitai savo pietų pertraukai ar vakarienei – pajūrio lengvumas interjere bei gardus maistas man čia labai patiko!

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload