Jurgis ir Drakonas restoranų štormas!

January 27, 2019

Ieškomi pietų štormuotojai! Tokiu šūkiu prieš kelias savaites buvo paskelbtas konkursas, organizuotas kartu su šeimos restoranų tinklu „Jurgis ir Drakonas“. Turiu pripažinti, kad nesitikėjau tokio jūsų aktyvumo, bet kartu ir supratau, jog tokias skanias bendradarbiavimo akcijas su restoranais turiu skelbti dažniau. Jums aktualu, tad bus – pažadu.

 

O dabar sugrįžkime prie pietų štormo, kuriame net penki štormuotojai praėjusią savaitę pietavo skirtinguose „Jurgis ir Drakonas“ restoranuose Vilniuje ir Kaune. Iš pradžių atsakysiu į klausimą, kodėl „Jurgis“ ir kodėl „Drakonas“, nes pavadinimas turi gražią prasmę. Jurgis yra šio restorano tinklo įkūrėjų Beatos ir Tomo Nicholson sūnaus vardas, kuris kartu yra ir pagrindinis Anglijos globėjas bei vienas iš šventųjų Lietuvoje. Skaitėte, girdėjote apie legendą, kaip Jurgis nugalėjo Drakoną ir tapo tikru herojumi? Šiame restorane drakonas yra ugnimi alsuojanti ir gardžias picas kepanti krosnis, o herojais gali tapti kiekvienas, mėgstantis gerą maistą ir darantis gerus darbus!

Vieną iš šių herojiškų restoranų, įsikūrusį prekybos centre „Akropolis“ per savo pietų pertrauką aplankiau ir aš, tad kokie mūsų įspūdžiai?

 

 Pietūs visuose restoranuose organizuojami tokiu pačiu principu: darbo dienomis specialus dienos pietų meniu galioja nuo 11 iki 14 valandos ir jo metu galite užsisakyti dienos patiekalą (jis visą savaitę atitinkame restorane yra vienodas) už 5,95 EUR, sriubą už 2 EUR, salotas už 4,5 EUR ir picas 30 cm ar 24 cm už atitinkamai 6,5 EUR ir 5,5 EUR. Pietaujantiems, gėrimai ar ledai už simbolinę 1 EUR kainą. Jeigu dienos patiekalas, sriuba ar salotos jau būna aiškios, tai picą pietums galite rinktis bet kurią iš jų meniu! Nesuklydau, čia tikrai toks geras picų pietų pasiūlymas!

 

Tikriausiai nenustebinsime, bet beveik visi štormuotojai savo pietums pasirinkome išbandyti neapolietiškas picas! Picos „Visiems patiks“, „Su rimtais priedais“, „Prosciutto“ dominavo mūsų užsakymuose, kuriuos kiti štormuotojai dar papildė dienos sriubomis ar gaiviu limonadu.

Manoji pica „Prosciutto“ buvo labai gardi: jos padas minkštas ir maloniai apskrudęs, ant jo išsilydžiusi itališkoji mocarela su prosciutto kumpeliu, vyšniniais pomidoriukais ir gargžgarstėmis, kurių dėl mano meilės joms galėjo būti ir dar trigubai daugiau. Aptarnavęs personalas prie picų atnešė ir aliejaus, bet gardinti picos nebereikėjo.

 

Savo pietus restorane pradėjau jau gerokai po 13 valandos, tad nesusidūriau su dideliu pietaujančių srautu ir laisvai pasirinkau staliuką prisėsti, operatyviai sulaukiau meniu ir pietų užsakymo priėmimo. Laiką, kada laukiau savo gražuolės picos, išnaudojau knygos apie Ameriką pavartymui, nes dar nepaminėjau, bet restoranas „Jurgis ir Drakonas“ prekybos centre „Akropolis“ patalpomis dalinasi kartu su knygynu! Taip pat turi erdvų ir naujų žaislų papildytą vaikų kampą, kas tikrai ne vieniems tėveliams gali palengvinti pietų laiką su mažaisiais. Vieta pasirinkta tobulai pabėgti iš apsipirkimo šurmulio ir ramiai papietauti ar pavakarieniauti.

 

Anksčiau dar esu buvusi šio tinklo restoranuose Pilies ir Pylimo gatvėse Vilniuje, kur pastarojoje ir buvo atidarytas pirmasis į Lietuvą Italiją atvežęs restoranas. Erdvės nėra didelės, bet savo jaukumu ir interjero detalėmis priverčia tave pasijusti, pietaujant su didele kitų lankytojų šeima. Šiai mano įžvalgai pritaria ir kiti štormuotojai, praėjusią savaitę pietavę atitinkame šio tinklo restorane. Štai ir keletas jų įspūdžių:

„Buvo labai maloni patirtis, restorano aplinka jauki, pietūs skanūs, aptarnavimas draugiškas ir greitas.“;

„Labai jau sotūs pietukai buvo, po jų net norėjosi nusnausti. Valgiau labai gražiai pateiktą trintą daržovių sriubą bei picą „Visiems patiks“, tad pavadinimas tikrai nemelavo: padas minkštutėlis, plėšyta kiauliena labai sultinga, puikus keptų ananasų ir mėlyno svogūno derinys bei labai šviežia mocarela.“;

„Buvome papietauti restorane „Jurgis ir Drakonas“ Kaune, kur jau seniai norėjau nueiti. Po šių pietų supratau, kad būtinai sugrįšiu su visa šeima, nes picų skonis leido nusikelti į Italiją! Taip pat mačiau, kad yra vieta vaikams pažaisti ir dar galima rinktis picą be gliuteno. Tai tikrai Italija Lietuvoje.“

 

Vienas iš konkurso nugalėtojų Edvinas taip pat labai džiaugėsi savo pietumis, juos pakomentuodamas dar plačiau: „Restoranas „Jurgis ir Drakonas“, mano nuomone, labai gerai išvystytas lietuviškas prekės ženklas, puikiai dirbantis visose srityse. Seku juos visur ir dažnai matau, kokius skanumynus jie ruošia savo pietums. Nuoširdžiai sakau, kad tai mane draugiškai erzindavo, nes aš išalkęs, o jie savo skambiais picų pavadinimais dar labiau vilioja mano skrandį, tad laimėjęs pietus pas juos, jaučiausi puikiai!

Tik įėjus į restoraną Pylimo gatvėje supranti, jog aplinka čia labai jauki, o neapolietiškos picos kvapas užburia iškart.

Tą dieną, kada pietavau, dienos sriuba buvo trinta grybų, kuri buvo pasakiško skonio. Dienos patiekalai: vegetariška lazanija ir pasta su raudonuoju pesto, salotos su keptomis daržovėmis ir varškės sūriu arba su BBQ kiauliena su persikais. O be visų šių patiekalų galima rinktis bet kurią picą iš meniu už draugišką kainą, daug pigesnę negu nurodytą meniu!

Kadangi valgyti mėgstu, tad prie sriubos pasirinkau didelę picą „Su rimtais priedais“, nes juk picos niekada nebus per daug! Skanu! Sotu! Ir dar gargžgarstės suteikė picai gyvumo!

Pietūs turėjo pasibaigti saldžiai, todėl prie pat finišo tiesiosios mane nuginklavo obuolių trupiniuotis, kuris patiekiamas su ledais. Desertas karštas, o ledai gaivūs - tobulas derinys!

 

Prisiminus ką prieš dešimt metų mes Lietuvoje vadinome pica, aš nuoširdžiai džiaugiuosi šio herojiško Nicholson šeimos restorano, kuris vėliau tapo ir visu restoranų tinklu, pasirodymu ir plėtra. Nors dar nesu aplankiusi Neapolio, bet picų skonis trumpam tikrai leido nusikelti į pietinę Italiją, atsipalaiduoti ir puikiai praleisti pietų pertrauką. Iš kitų pietautojų atsiliepimų susidaro tokia pati išvada.

 

Restoranų „Jurgis ir Drakonas“ adresai Kurpių g. 26, Kaune ir Vilniuje:

- Pylimo g. 22D

- Pilies g. 28

- Verkių g. 29/6 (Ogmios miestas)

- Ozo g. 25 (AKROPOLIS | Vilnius)

 

 

 

Share on Facebook
Please reload