3 bruncho vietos, taikančios „valgyk, kiek nori“ principą

April 4, 2019

„Pietų pertrauka“ tinklaraštyje vis dažniau sulaukiu prašymo pasidalinti idėjomis, kur Vilniuje nueiti vėlyvųjų pusryčių arba kitaip bruncho (teatleidžia kalbininkai). Artėjant šiltajam sezonui, vis labiau norisi išeiti į lauką, susitikti su draugais bei sekmadienio vėlyvą rytą praleisti tingiai ir gardžiai, tad tendencija apsilankyti įvairiose vėlyvųjų pusryčių vietose tik didėja.

 

Ne išimtis esu ir aš, kasdien pietaudama skirtingose vietose, savaitgaliais mėgstu neskubėti, susitikti su seniai matytais draugais bei tuo pačiu išbandyti vėlyvųjų pusryčių formatus skirtinguose restoranuose ir kavinėse. Brunchai man patinka dar ir tuo, kad jie pereina į pietų pertraukos laiką, tad sočiai pavalgius, gali būti ramus iki pat vakaro. Jeigu tą mėgstate ir jūs ar tiesiog norėsite kurį nors sekmadienį nuspalvinti naujomis spalvomis, kviečiu susipažinti su trimis pristatomomis bruncho vietomis Vilniuje, kurios taiko valgymo, kiek nori principą.  

 

Baras „Bardakas“ (Vilniaus g. 22, Vilnius)


Pirma išbandyta vieta – baras „Bardakas. Vilnius“, kuriame lankytis sekmadienį buvo truputį neįprasta, nes tai vakarais atgimstantis „nenormalusis“ baras. Vis dėlto tokiu būdvardžiu save pristatantis baras savaitės pabaigoje tampa tikra normalia ir šeimų su vaikais mėgstama vėlyvųjų pusryčių vieta. Turiu pripažinti, kad mažųjų klegesys ir sveikinimai šalia gimtadienį šventusiam jubiliatui tik dar labiau pagyvino bruncho idėją – praleisti laiką su artimaisiais.


Tęsiant apie formatą, mane maloniai nustebino principas, kad karšti patiekalai, kurių iš pradžių buvo šeši bei sriuba, pusryčių metu keičiasi, t.y. jeigu svečiai suvalgė viename iš marmitų pateiktas midijas, tai nebūtinai jų bus atnešta daugiau. Vietoje jų gali būti pateiktas visiškai kitoks patiekalas ir taip per savo vėlyvuosius pusryčius galėsite paragauti daugiau nei 10 skirtingų karštųjų patiekalų! Jeigu jums tiek tilps, žinoma.

 

Per savo pusryčius mačiau ir kai kuriuos ragavau: įvairių rūšių blynelių, vengriško guliašo, kinietiškos vištienos, bestrogeno, lazanijos, midijų, balandėlių ir dar keletą kitų. Patiekalai - favoritai buvo aiškūs, nes juos nuolat pildė. Valio, jog pabaigoje galėjau paragauti „desertą“ - gruzdintus varškėtukus su trintomis braškėmis, prie kurių nuolatos buvo eilė. Paragavus, supratau, kodėl šis patiekalas yra tituluojamas vėlyvųjų pusryčių hitu – skonis puikus!

 

Pusryčiai vyksta kiekvieną sekmadienį 12:00 – 15:00 val. Pusryčiai asmeniui kainuoja 12 EUR bei papildomai mokėsite už savo pasirinktus gėrimus, stalo vanduo pateikiamas nemokamai. Būtina išankstinė rezervacija.


Restoranas „Telegrafas“ (Universiteto g. 14, Vilnius)

 

Kitos savaitės pabaigoje išbandžiau dar vieną vėlyvųjų pusryčių vietą Vilniaus mieste, galinčią pasigirti vienu gražiausių vaizdų pro langą – restoraną „Telegrafas“, kuris yra įsikūręs „Grand Hotel Kempinski Vilnius.“

 

Į „Telegrafą“ mes nuvykome 11 valandą, prieš tai iš anksto rezervavę staliuką „prie lango“. Parašiau tai kabutėse, nes čia beveik visi staliukai yra prie lango su vaizdu į Vilniaus arkikatedrą, tad toks prašymas rezervacijos metu nebuvo reikalingas.

 

Pusryčiai čia kaip įprasta viešbučiuose yra teikiami bufeto principu bei yra pusryčių a la carte, iš kurio gali neribotai rinktis karštuosius patiekalus. Jie įskaičiuoti į bendrą bruncho kainą, kaip ir įvairūs gėrimai: nuo šviežiai spaustų sulčių, kavų, arbatų iki burbuliukų (plačiau neminėsiu, negalima). Bufeto asortimentas tikrai pagrindė restorano lokaciją ir viešbučio žvaigždučių skaičių, bet apie jį negalėčiau pasakyti wow. Taip, buvo visko: įvairios žuvies, ikrų, pjaustytų mėsyčių, šviežių daržovių ar keptų dešrelių, bet tai yra pakankamai įprastas viešbučių asortimentas. Vis dėlto užsisakyti patiekalai iš pusryčių a la carte (valgėme: plaktą kiaušinienę su priedais, be lukšto virtus ekologiškus kiaušinius, blynelius su džemu, MISO sriubą) buvo nuostabūs ir jie vieni galėtų puikiai reprezentuoti vėlyvuosius pusryčius šiame restorane!

 

Čia ne kaip kitose aprašomose vietose, aplinka yra formalesnė, bet juk truputį pasipuošti niekam nepakenkė. Tiesa, tokio ypatingo pojūčio, kad atvykote į specialiai vėlyvuosius pusryčius teikiamą vietą čia nepajusite, nes šalia jūsų kavą gurkšnos ar valgys blynelius ir tuo metu viešbutyje apsistoję svečiai. Dar viena įdomybė, jog ant šio viešbučio stogo yra bičių aviliai, tad spėkite, kokį medų galėsite paragauti per savo pusryčius?

 

Pusryčiai restorane „Telegrafas“ vyksta kiekvieną šeštadienį-sekmadienį 7:00 – 14:00 val.

Pusryčių kaina asmeniui yra 30 EUR ir taip, tai yra beveik dvigubai daugiau nei kitose aprašomose vietose, bet nepamirškite, kad savo pusryčių puotą turėsite viename geriausių šalies restoranų. Rekomenduojama išankstinė rezervacija.

 

Saulės jėgainė“, Kultūros baras kablys (Kauno g. 5, Vilnius)

 

Turiu pripažinti, kad naujo sekmadienio laukiau dar labiau, nes žinojau, kad per vėlyvuosius pusryčius susitiksiu su savo mielomis draugėmis (brunchas mergaitiškai) jau spėjusioje legenda patapti vietoje – kavinėje „Saulės jėgainė“, kuri įsikūrusi kultūros bare „Kablys“. Prieš kelis metus, kada suaktyvėjo mada sekmadieniais pusryčiauti ne namie, ši vieta labai išsiskyrė savo „valgyk, kiek nori“ konceptu už labai racionalią kainą. Apie „Kablio“ vėlyvuosius pusryčius įspūdžiai ilgai netilo, tad išbandyti šią vietą man buvo tiesiog būtina ir kaip jau supratote, vykau ten su gana aukštais lūkesčiais.

 

Ši vieta išsaugojo savo principą – valgyti, kiek nori gali iš paserviruotų lėkščių ar marmitų su maistu. Papildomai tądien į kainą buvo įskaičiuotas ir vienas madingasis Benedikto kiaušinis su pasirinktinai lašiša, šonine ar be šių priedų. Gėrimų sistema irgi paprasta: gauni du kuponėlius, kuriuos gali iškeisti į vieną šaltą (paprastos sultys arba alkoholinis kokteilis su jomis) bei vieną karštą gėrimus (kava, arbata), stalo vanduo nemokamai. Tiesa, jeigu esate mėgstate gerti latė ar kapučino, jas užsisakyti reikės papildomai – į kainą įskaičiuota juoda kava su pienu.

 

Kada mus aptarnavęs labai draugiškas naujokas pristatė visą sistemą, užsisakėme Benedikto kiaušinius su pasirinktais priedais ir prie baro pasiėmėme norimus gėrimus, pradėjome susipažinimą su švediško stalo gėrybėmis. Ir čia turiu pacituoti kartu pusryčiavusią draugę: „Kada viskas taip netvarkinga, net nesinori imti ragauti“. Labai nedramatizuosiu, nes ne į restoraną atvykome, bet taip – kada maisto gabalėlių yra visur, ant staltiesės – popieriaus nubėgę padažai, vaizdas nėra pats patraukliausias. Vis dėlto ne tik akimis mes valgome, tad paragavus pasirinktų užkandžių ar karštų patiekalų (buvo šonkauliukai, vištienos blauzdelės, apkepas ir kiti lengvesni užkandžiai, pyrago gabalėliai), skonis nenuvylė. Tiesa, labai pasigedome kokio saldesnio karšto patiekalo kaip blyneliai ar varškėtukai.

 

Įdomybės šioje vietoje vienareikšmiškai yra hypsteriška aplinka ir sekmadienio gerą nuotaiką užkuriantis DJ, bet turint su kuo palyginti, šiai vietai reiktų pasitempti, norint sugrįžti į legendinių sąrašą.  

 

Pusryčiai „Saulės jėgainė“ teikiami sekmadieniais 11:00 – 17:00 val. Pusryčių kaina 12 EUR asmeniui, į kainą įskaičiuotas vienas šaltas bei karštas gėrimai, stalo vanduo nemokamai. Rekomenduojama išankstinė rezervacija.

 

 

Share on Facebook
Please reload