Vilnius Gastro Zero

April 25, 2019

✨GASTRO RENGINYS - Vilnius Gastro Zero✨
Tęsiau tradiciją apsilankyti kasmetiniame gastronomijos pasaulyje jau spėjusiame įsitvirtinti renginyje "Vilnius Gastro Zero", kuris šiemet buvo dedikuotas tvarumo idėjai puoselėti. Ačiū mylimiems Greta, Neringa ir Vaidas už kompaniją! 

Pavadinime atsiradęs žodis Zero reiškia, kad organizatoriai bei prie renginio prisijungę restoranai didžiausią dėmesį šiemet suplanavo skirti maisto atliekų mažinimui ir tas turiu pripažinti, kad tikrai jautėsi. Bet pradėsiu nuo techninių - logistinių dalykų tiems, kurie pirmą kartą skaitysite apie šį reikalą. 
Šis renginys vyksta vieną kartą per metus (informacija čia: 
Sustainable Vilnius) ir jo esmė, kad yra pasiūlomi keli skirtingų spalvų keliai. Pasirinkus vieną ar kelis (šiais metais renginys vyksta per dvi dienas) aplankysite po 5-6 skirtingus restoranus per vieną vakarą. Šio patyrimo kaina asmeniui praėjusiais metais kainavo 23 EUR, šiemet 32 EUR. 

Mūsų žaliajame kelyje aplankyti restoranai: 
RIEKĖ bistroStebuklaiWHITE RICE - GẠOTrinity ir Georgian House - Gruzinų virtuvė priimė iššūkį sukurti specialius patiekalus iš augalinės kilmės produktų, kurie vis dar yra kokybiški ir saugūs, bet neturi ar jau yra praradę patrauklią išvaizdą: „pavargusius”, ne tokius gražius, dėmėtus ar kreivus vaisius, uogas ir daržoves jie prikėlė naujam skaniam gyvenimui. Tokius produktus restoranams padovanojo Rimi Lietuva, taip pat pasisakantys už tvarų vartojimą. 

Vakaro metu sulaukėme vegetariškų/veganiškų patiekalų nuo vietnamietiško Pho sultinio (WHITE RICE - GẠO), gaspačo sriubos (Stebuklai), įvairių vegetariškų užkandžių rinkinio (RIEKĖ bistro) iki gruziniškos mišrainės (Georgian House - Gruzinų virtuvė) ar perlinių kruopų rizoto (Trinity). 
Ne visi patiekalai mums patiko, kaip ir ne visų restoranų priėmimas bei aptarnavimas (kitais metais namų darbus reikia atlikti stropiau ir pasiruošti tikėtina didesniam nei įprasta lankytojų srautui), bet bendrai džiaugiuosi, kad šis renginys tapo tradiciniu ir kiekvienais metais nustebina vis kita tema! Šių metų tema man labai imponuoja. 

Pabaigai - aplodismentai šio renginio senbuviams 
Trinity dėl to, kad net ir jie vieni galėtų būti visas gastro kelias. ✨

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload