Lyra (Preila)

July 3, 2019

Ar yra rojaus kampelis žemėje? Yra! Taip atsakė mano tėveliai, kurie po daugiau nei trisdešimties metų pertraukos šią vasarą oficialiai atidarė Neringoje. Laikas labai greitai bėga ir jeigu ankstesnės atostogos buvo skirtos pažinti daugiau svetimus kraštus, tai šiemet situaciją ištaisėme, aplankydami mūsų visų pasididžiavimą – Kuršių neriją.

 

Turiu informuoti, kad čia lankėmės ir pradėjome kalendorinę vasarą, t.y. pirmąjį birželio savaitgalį, kada oficialus pajūrio sezonas dar nebuvo prasidėjęs. Dėl šios priežasties ne tik poilsiautojų, bet ir veikiančių maitinimo vietų buvo mažai. Vis dėlto mums pavyko atrasti tikrą Kuršių nerijos perliuką, apie kurį šįkart papasakosiu plačiau.

 

Persikėlus į pusiasalį ir važiuojant vieninteliu keliu Smiltynė – Nida, lankytinų ir įdomių vietų sustoti tikrai netrūksta. Vis dėlto turiu pripažinti, kad net ir pati asmeniškai niekada nebuvau iš šio kelio išsukusi ir aplankiusi dar dviejų žavių gyvenviečių – Pervalkos ir Preilos. Būtent pastarojoje – Preiloje atradome labai jaukią kavinę „Lyra“, kurioje pluša visa giminė!

 

Čia atvykti nusprendėme pakankamai anksti ryte, tad buvome pirmieji kavinės lankytojai. Kavos savo nakvynės vietoje Nidoje neišgėrę, nusprendėme tą padaryti būtent šioje vietoje ir šiuo sprendimu labai džiaugėmės! Visi užsisakėme kavos bei šokoladinį ir obuolinį desertus.

 

Ar skanu? Suprantu, kad yra sunku atsakyti į šį klausimą, kada paragauji tik kelis kąsnelius desertų, bet reikia nepamiršti potyrio kavą gerti ir desertą valgyti ant vandens įrengtoje terasoje su vaizdu į ramias Kuršių marias.. Šis potyris yra unikalus, padėsiantis jums pasidžiaugti gardžiu naminiu maistu. Tiesa, internete apie šios vietos virtuvę yra gausu teigiamų atsiliepimų.

 

Ar greita? Tokioje nuostabioje gamtos vietoje skubėti negalima, nors ir būsite maloniai bei pakankamai greitai aptarnauti. Mūsų pasimėgavimas rytine kava su desertu truko apie pusvalandį, dar pusė tiek – prie čia pat kieme įrengtos žuvies rūkyklos. Jeigu tik galimybės leistų, mielai čia praleisčiau ir visą dieną – niekur neskubant, su gera knyga rankose ir jų kaip namuose ruošiamu maistu.

 

Kas įdomu? Kaip ir minėjau, šioje kavinėje dirba visa šeima. Mes susipažinome su šeimos tėčiu, kuris kasdien gaudo ir rūkina šviežią žuvį, jam talkina jo žentai, kurių žmonos tuo tarpu pluša virtuvėje bei sveikina kiekvieną apsilankiusį. Papildomai aktyviu vasaros sezonu yra įdarbinami keli jauni žmonės, kuriems net galima pavydėti tokio kasdieninio nuostabaus vaizdo akims. Aptarnaujantis personalas draugiškas, pasiteiravus, mielai pristatė kavinės idėją ir ją kuruojančius šeimos narius.

Kavinė yra įkurta nuosavo namo kieme, kuris prasitęsia ir baigiasi tiesiog ant vandens. Taip, ant Kuršių marių kranto yra įrengta terasa su ramybe pulsuojančiu vaizdu. Daugiau staliukų yra ir ant žemės, žaliame namo kieme. Čia pat pamatysite ir šviežios žuvies rūkyklą, kurios taip pat neaplenkėme ir lauktuvių į Dzūkiją parvežėme ką tik išrūkytos pajūrio žuvies.

Neabejoju, kad didelės reklamos šiai vietai nereikia, nes Preiloje kavinių yra vos kelios, bet labai rekomenduočiau jiems atrasti laiko įspūdžiais iš savo rojaus kampelio pasidalinti su visais, aktyviau išnaudojant socialinius tinklus. Būtent virtuali komunikacija su lankytojais yra jų silpnoji pusė, o gal tai irgi strategija?

 

Kavinės „Lyra“ darbo laikas kasdien 10:00 – 22:00 val., adresas - Preilos g. 15-1, Preila. Kavinė dirba tik vasaros sezonu.
Facebook paskyra:
https://www.facebook.com/kavinelyra

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload